طرح درس و روش تدریس اجتماعی هفتم درس 5 همدلی و همیاری در حوادث

طرح درس و روش تدریس اجتماعی هفتم درس 5 همدلی و همیاری در حوادث
برای شروع کار، از قبل روزنامه‌هایی که در آنها اخبار حوادث غیر مترقبه نوشته شده تهیه و اخبار مربوطه را جدا کنید و به کلاس ببرید و در میان گروه‌های دانش آموزان توزیع کنید؛ سپس از آنها بخواهید فضای منطقه‌ای را که در آن حادثه‌ای رخ داده، مجسم کنند و روی یک کاغذ فهرستی از نیازها و مشکلات مردم آسیب دیده را بنویسند.

از هر گروه بخواهید فهرست خود را در کلاس بخوانند. این فهرست ممکن است شامل موادغذایی، دارو، پزشک و دستیار، خواربار، آب آشامیدنی، پتو، چادر و خانه‌های موقت، تانکر آب برای مصارف بهداشتی، ظروف و وسایل زندگی، مددکار اجتماعی برای صحبت کردن و تسلی دادن به آسیب دیدگان و… باشد.

در این قسمت، طرح درس و روش تدریس درس مذکور به صورت یک فایل 8 صفحه ای آورده شده است. این فایل در دو قالب ورد و پی دی اف تهیه و تنظیم شده و امکان ویرایش آن وجود دارد.

اهداف درس:
✅ با مراجعه به اخبار و حوادث، برخی مشکلات و نیازهای مردم آسیب دیده را فهرست کنند.
✅ مفهوم و علل همدلی و همیاری را با ذکر مثال و مراجعه به متون دینی بیان کنند.
✅ درباره طرح‌ها و برنامه‌های جمعیت هلال احمر پرس وجو کنند.
✅ به همیاری و همدلی با دیگران و عضویت در نهادها و مؤسسات مربوط ترغیب شوند.
✅ کار و نقش جمعیت هلال احمر را توضیح دهند و مؤسساتی را که در حوادث به یاری مردم می‌شتابند نام ببرند.


فرمت فایل: WORD , PDF

تعداد صفحات:

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط