طرح درس و روش تدریس علوم سوم درس 3 مواد اطراف ما

طرح درس و روش تدریس علوم سوم درس 3 مواد اطراف ما
در این درس دانش آموزان ابتدا با حالت گازی ماده و کاربردهای آن در زندگی روزمره آشنا می‌شوند و مواد را بر اساس ویژگی به سه حالت جامد، مایع و گاز طبقه بندی می‌کنند سپس چگونگی تبدیل حالت‌های جامد به مایع؛ مایع به جامد و مایع به گاز را با انجام آزمایش و فعالیت‌های مناسب بررسی می‌کنند در پایان تعاریف ذوب، انجماد و تبخیر بیان می‌شوند.

در عمومی ترین دسته بندی مواد به سه دسته جامد، مایع و گاز طبقه بندی شده‌اند. در جامد ذرات تشکیل دهنده ماده در جاهای نسبتاً ثابتی قرار دارند. در حالی که در مایع این ذرات می‌توانند بر روی هم بلغزند و در گازها ذرات تشکیل دهنده ماده می‌توانند آزادانه حرکت کرده به هم نزدیک یا از هم دور شوند.

در این قسمت، طرح درس و روش تدریس درس مذکور به صورت یک فایل 8 صفحه ای آورده شده است. این فایل در دو قالب ورد و پی دی اف تهیه و تنظیم شده و امکان ویرایش آن وجود دارد.

اهداف درس:
✅ آشنا شدن با ویژگی‌های گازها
✅ شناخت شباهت‌ها و تفاوت‌های گازها با جامدها
✅ شناخت شباهت‌ها و تفاوت‌های گازها با مایع ها
✅ فراگیران بتوانند از هر حالت مواد، مثالی بیان کنند.
✅ فراگیران بتوانند با آزمایش حباب بسازند.


فرمت فایل: WORD , PDF

تعداد صفحات:

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط