پرسش مهر 96 چگونه باید در محیط مدرسه تحمل ، احترام به افکار دیگران ، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟

این مقاله در مورد پرسش مهر 96 رئیس جمهور می باشد که در مورد احترام به دیگران در مدرسه می باشد. این مقاله که بصورت بسیار مفید و کامل می باشد، به دانش آموزان عزیز جهت شرکت در طرح پرسش مهر پیشنهاد میگردد.

چگونه باید در محیط مدرسه تحمل ، احترام به افکار دیگران ، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟
همه ی انسانها شایسته احترام هستند، اما متاسفانه حقیقت این است که برخی از افراد قادر به کسب این احترام نیستند. البته راه های مختلفی وجود دارد که شما می توانید خود را در موقعیت هایی قرار دهید که احترامی را که سزاوار آن هستید به دست آورید.

مهمترین عوامل در این زمینه احترام گذاشتن به دوستان و همکلاسی ها، احترام گذاشتن به خودتان، داشتن اعتماد به نفس، نترسیدن از تصمیم گیری، و خوب لباس پوشیدن است. این عوامل به شما کمک می کند تا احترامی را که شایسته شماست کسب کنید.

مهمترین مسئله ای که درمورد احترام باید بدانید این است که احترام چیزی نیست که دوستان و همکلاسی ها به طور خودکار به شما عرضه کنند، بلکه خودتان باید آن را کسب کنید. میتوانید با احترام گذاشتن به خودتان و دوستان و همکلاسی ها، داشتن اعتماد به نفس کافی، نشان دادن اقتدار در تصمیم گیری ها و همچنین خوب لباس پوشیدن احترام اطرافیانتان را جلب کنید .

احترام به دوستان و همکلاسی ها. اگر انتظار دارید که دوستان و همکلاسی ها با شما با احترام رفتار کنند، اولین قدم این است که با دوستان و همکلاسی ها با احترام رفتار کنید. اگر رفتاری غیر محترمانه با دوستان و همکلاسی ها دارید، برای آنها هم احترام گذاشتن به شما دشوار خواهد شد.

احترام گذاشتن به دوستان و همکلاسی ها نشانه این است که خود شما نیز شایسته احترامید. اگر به دوستان و همکلاسی ها احترام نگذارید، مردم شما را به چشم انسانی بی محبت نگاه می کنند که قادر به درک ارزش وجودی دوستان و همکلاسی ها نیست.

بعضی از رئیس ها و مدیران شرکت ها سعی می کنند با اعمال اقتدار خود بر زیر دستانشان احترام کسب کنند. با اینکه اقتدار خصوصیتی است که احترام می طلبد، اما اگر رئیس قادر به درک دستاوردهای کارمندان خود نباشد، کارمندان از او کینه به دل گرفته و هیچگاه احترامی که سزاوار آن باشد را به او عرضه نمی کنند. از طرف دیگر، رئیسی که علاوه بر اعمال اقتدار خود بر کارمندانش، از آنها دلجویی و حمایت می کند و به افکار و ایده های آنها گوش می دهد، خیلی راحت احترام زیردستانش را جلب میکند.

فهرست مطالب
احترام به دوستان و همکلاسی ها
سلام گفتن
داشتن اعتماد به نفس
حریم شخصی یعنی احترام به افکار دوستان و همکلاسی ها
داشتن قدرت تصمیم گیری
نحوه لباس پوشیدن
فرد مثبتی باشید
قلدری نکنید
آزار دهنده نباشید
جوری رفتار نکنید که گویی همه چیز را می دانید
رفتارهای مورد قبول و مناسب در مدرسه
1. برخورد شاد
2. گوش دادن فعّال
3. ابراز احساسات
4. اهتمام به امر وداع و خداحافظى در پايان صحبت و ابراز علاقه نسبت به ادامه ارتباط و شنيدن بيشتر سخنان طرف مقابل
حفظ ارتباط و دوستي
الف) رفتارها و اعمالى كه بايد انجام گيرد
ب ) رفتارها و اعمالى كه بايد از آن پرهيز نمود


فرمت فایل: WORD

تعداد صفحات: 14

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط