بهترین دمنوش گیاهی برای تسکین درد مفاصل + دستور

بهترین دمنوش گیاهی برای تسکین درد مفاصل + دستور

درد مفاصل بر اثر ساییدگی یا ضربه و کار سنگین بوجود می آید اما دمنوش هایی هستند که می توانند این درد های مفاصل را تا حد زیادی کاهش دهند.

دم نوش های گیاهی برای تسکین درد مفاصل
درد مفاصل، مانع سرعت ما در تحرک و همچنین باعث کاهش میل به زندگی کردن می شود. این مشکل معمولا به صورت التهاب ظاهر می شود، که معمولا با تورم مفاصل، قرمزی، از دست دادن عملکرد مفصل و سفتی مشخص می شود.

درد مفاصل دارای درمان های بسیار زیادی است که برخی از آنها، به داروها متکی هستند ، که می تواند موثر باشد اما بعضی از آنها ممکن است که به علت وابستگی بیش از حد، باعث ایجاد عوارض جانبی شوند.
اگر متوجه شدید که برای درمان به دارو احتیاج ندارید، و میل به مصرف دارو ندارید، می توانید مواد معدنی و املاح موثر طبیعی را از داروهای گیاهی دریافت کنید.
گیاهان دارویی و ادویه جات به ویژه انواع مختلف چای، با کاهش درد و التهاب مفصلی همراه هستند که با آنها در این بخش از سلامت نمناک آشنا خواهید شد که می تواند انواع آرتریت را درمان کند.
در اینجا چندین گیاه وجود دارد که می توانید به عنوان یک چای یا مخلوط چای استفاده کنید، تا از التهاب خلاص شوید و بدن تان را نیز سم زدایی می کند و درد مفاصل را کاهش میدهد و حتی گاهی بعنوان درمان موثر محسوب می شود.

دمنوش های گیاهی مسکن برای درد مفاصل
علل شایع و معمول درد مفاصل چیست؟
درد مفصلی، علل بسیار زیادی دارد، که عبارتند از:
ساییدگی و از بین رفتن:
لایه غضروف در مفاصل به تدریج دچار خوردگی و ساییدگی می شود، این وضعیت معمولاً در افراد مسن که سلولهای آن ها رو به تضعیف شدن است، اتفاق می افتد.
شغل:
افرادی که مشاغل سخت دارند یا بارهای سنگین را حمل می کنند، دچار مشکلاتی مانند درد مفاصل خواهند شد.

دمنوش های مخصوص خانگی برای درد مفاصل
انواع دمنوش برای رفع درد مفاصل
آسیب:
تصادفات، صدمه هایی مانند:افتادن، سقوط کردن و یا هر چیز مشابه دیگری علل شایع درد مفاصل هستند.
نقرس:
سوخت و ساز غیر طبیعی ناشی از بیماری نقرس می تواند منجر به در مفاصل شود. برخی عوامل ژنتیکی، عفونت یا برخی عوامل ناشناخته، مانند آرتریت روماتوئید و لوپوس.

درد مفاصل را با این دمنوش ها آرام کنید
مفاصل چیست؟
مفاصل، محل اتصال چند استخوان است که آنها را به یکدیگر متصل می کند. آنها ساختارهایی دارند که به ما کمک می کند تا حرکت کنیم و از عملکرد مکانیکی بدنمان حمایت می کند.
مفاصل بر اساس عملکرد و میزان تحرک به سه دسته تقسیم می شوند:
آرتروز:
مفاصل آرتروز شامل استخوان های جمجمه برخی استخوان های صورت می باشد.

انواع مفاصل و دمنوش رفع درد ها
مفاصل نیمه پویا:
مفصل نیمه پویا، نوعی مفصل مابینی است که معمولا غضروفی هستند. این غضروف حرکت مفصل را محدود می کند. مفاصل بین استخوان های مهره و کناره های ران از این نوع مفاصل می باشند.
مفاصل پویا :
مفصل پویا، نوعی مفصل است که می تواند به راحتی حرکت داده شود و معروف ترین آنها در بدن انسان، مفاصل ران لگن و درشت نی و استخوان ران است.

انواع درد مفاصل و دمنوش های آن
چه کسانی در معرض خطر ابتلا به درد مفاصل قرار دارند؟
درد مفصل می تواند خیلی آرام و بی صدا شروع شود و شما فکر کنید که مراحل اولیه بیماری عجیب و غریب می باشد.
اکثر مردم فکر می کنند که درد مفصلی فقط در افراد مسن اتفاق می افتد، اما در واقع این اتفاق معمولاً در افراد بالای 40 سال یا حتی زیر این سنین هم رخ می دهد، مخصوصا کسانی که آرتروز دارند علاوه بر این، افرادی که از اضافه وزن و یا سوء تغذیه یا از آسیب جراحی رنج می برند، بیشتر احتمال ابتلا به درد مفاصل را دارند.

دمنوش مخصوص درد مفاصل چیست؟
درمان های درد مفاصل با دمنوش های گیاهی و خانگی
1.چای گزنه دمنوشی برای درد مفاصل:
گزنه، یک گیاه خاردار و تیغ دار است و در از بین بردن ناراحتی ها به ویژه درد مفاصل بسیار کاربرد دارد و تاثیرگذار است.این گیاه شامل ترکیبات فعالی است که التهابات سیتوکین را کاهش میدهد.
سیتوکین ها، بیشتر در پاسخ به یک تحریک٬ ترشح می شوند و وظیفهٔ انتقال پیام بین یاخته ها را برعهده دارند و به علت پاسخ ایمنی التهاب را کاهش می دهند.
در برگ های گزنه، پروتئینی وجود دارد که سیتوکین های موجود در بافت مفاصل را فعال می کنند.چای گزنه ممکن است یکی از بهترین درمان ها محسوب نشود، اما هزینه کمی دارد و آسان و قابل دسترس برای استفاده می باشد.
چای آن را می توانید با برگ های خشک گزنه یا برگ های تازه گزنه تهیه کنید و مقداری عسل یا دارچین برای طعم بهتر به آن اضافه نمایید.

کاهش درد مفاصل با دمنوش گیاهی
2. چای سبز از دمنوش های درد مفاصل:
چای سبز به عنوان یک گیاه، دارای بیشترین مقدار پلی فنول و آنتی اکسیدان است که دارای اثر ضد التهابی می باشد و می تواند یک ماده موثر در رژیم غذایی کسانی باشد که از آرتریت روماتوئید رنج می برند.این مواد شیمیایی ضد التهابی را می توانید در چای سبز های بدون کافئین نیز پیدا کنید، اگر که می خواهید اثر محرک چای سبز معمولی را دریافت نکنید.
شما همچنین می توانید با مواد دیگری ترکیب کنید و طعم های خوشمزه را به آن بیافزایید.بر اساس مطالعات انجام شده باید حداقل 4 تا 6 فنجان در طول روز چای سبز بنوشید، تا زمانی که درد مفاصلتان را کاهش دهید.

دمنوش های گیاهی برای کاهش درد مفاصل
3. چای ریشه باباآدم دمنوشی موثر در تسکین درد مفاصل:
ریشه گیاه بابا آدم در بسیاری از داروهای گیاهی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.این گیاه شامل روغن های چربی است که برای کاهش التهاب کاربرد دارد.شما می توانید با استفاده از این گیاه یک چای تهیه کنید. ریشه های خشک شده آن را تکه تکه کنید و به آب در حال جوش بیافزایید، اجازه دهید تا 30 دقیقه بماند و سپس آن را بنوشید.
4.چای زنجبیل از دمنوش های رفع درد مفاصل:
روش اول:
برای تهیه چای زنجبیل، مراحل زیر را انجام دهید:
یک عدد زنجبیل را خرد کنید و آن را به یک لیوان اضافه کنید و اجازه دهید تا 15 دقیقه بجوشد و هنگام استفاده از آن،مقداری عسل به خوبی هم بزنید و بنوشید.
از این ترکیب دو تا سه فنجان در طول روز برای کمک به کاهش درد مفصل و جلوگیری از پیشرفت آن بنوشید.
شما همچنین می توانید تکه ای زنجبیل تازه را هر روز بجوید و یا به غذایتان اضافه کنید.
شما حتی می توانید با استفاده از روغن زنجبیل چندین بار در طول روز مفصل های آسیب دیده تان را ماساژ دهید.
این روش ها برای درمان دردهای مفصلی بسیار مفید هستند.

تاثیرات دمنوش زنجبیلی برای درد مفاصل
روش دوم:
آب زنجبیل داغ:
این روش بسیار وقت گیر است و اما اگر از درد مزمن مفصل رنج می برید، یکی از مهمترین و موثرترین روش های درمانی می باشد. برای انجام این درمان، مراحل زیر را انجام دهید:
حدود 2 لیتر آب را بجوشانید ، در همین حین، 200 گرم زنجبیل تازه را به آن اضافه کنید. برای پوشاندن روی آن، از یک پارچه نازک استفاده کنید. دمای گاز را کاهش دهید، اما خاموش نکنید تا آب گرم بماند.
یک حوله را درون آب زنجبیل بخیسانید و آب اضافیش را بگیرید و سپس روی مفاصل آسیب دیده تان اعمال کنید.
این درمان را 25 تا 30 دقیقه ادامه دهید و حداقل دو بار در روز تکرارش کنید. تا زمانی که بهترین نتایج را بدست آورید.

دمنوش های بینظیر برای درد مفاصل
5. دمنوش تخم کرفس برای کاهش درد مفاصل:
تخم کرفس از زمان های قدیم به طور گسترده ای در هندوستان استفاده می شده است.بسیاری از تولیدکنندگان حرفه ای چای، تخم کرفس را به چای های مختل فبرای درمان آرتریت اضافه میکنند.
کرفس، دارای خواص ضد التهابی است و تورم و درد مفاصل را کاهش میدهد.برای تهیه این چای می توانید یک قاشق چایخوری از دانه های کرفس را در یک فنجان آب در حال جوش اضافه کنید، اجازه دهید 10 تا 20 دقیقه بماند و سپس آن را بنوشید.

دمنوشی که درد مفاصل را تسکین می دهد
6. دمنوش یونجه عالی برای درد مفاصل:
یونجه یک گیاه گل دار از خانواده نخود ها است که برای درمان آرتریت و التهاب ، همچنین دیابت و آلرژی نیز استفاده میشود.توصیه میشود که چای برگ های یونجه را جایگزین مکمل ها کنید، زیرا حاوی مواد معدنی مهمی هستند،اما اگر بیش از حد مصرف شوند عوارض جانبی شدیدی دارند.
بهتر است که قبل از مصرف آنها، با پزشکتان مشورت کنید، زیرا ممکن است که باعث ایجاد برخی بیماری خود ایمنی شوید.
شما می توانید نصف قاشق چای خوری از این گیاه را به آب درحال جوش اضافه کنید و پس از هر وعده غذایی، بنوشید.همچنین می توانید قبل از غذا، برای تحریک هضم آن را بنوشید.

دمنوش های مقوی برای کاهش درد مفاصل
7. دمنوش زنجبیل و زردچوبه مناسب درد مفاصل:
مواد لازم:
یک لیوان آب
یک قاشق چای خوری پودر زنجبیل
یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه
نصف قاشق چای خوری عسل
طرز تهیه:
ابتدا آب را بجوشانید و سپس مابقی عناصر را به آن بیفزایید. و بعد از 15 دقیقه، گاز را خاموش کنید و اجازه دهید تا با دمای اتاق خنک شود و آب یک تکه لیمو را درون آن بچکانید و بنوشید.
بسته به میزان درد مفاصل، می توانید یک لیوان یا بیشتر در روز از این ترکیب بنوشید.
نکته:زنجبیل و زردچوبه این هستند و دارای عوارض جانبی قابل توجهی نیم باشند. با این حال اگر اختلالات خونریزی دارید، حتما قبل از مصرف آن، با پزشک خود مشورت کنید.

دمنوش زردچوبه برای درد مفاصل
8. تاثیر دمنوش زردچوبه در کاهش درد مفاصل:
یک قاشق چای خوری زردچوبه را به آب اضافه کنید به خوبی هم بزنید و اجازه دهید که به مدت 20 دقیقه بجوشد.بهتر است که از این ترکیب هر 4 ساعت یکبار، بنوشید.
9. درمان درد مفاصل با دمنوش زرد چوبه ، پودر کاری و زنجبیل:
مواد لازم:
یک قاشق چای خوری پودر زرد چوبه
یک قاشق چای خوری پودر کاری
یک قاشق چای خوری پودر خشک شده زنجبیل
آب به میزان لازم
مواد ذکر شده را با هم ترکیب کنید ، اجازه دهید تا به مدت 15 الی 20 دقیقه بجوشد و سپس دو بار در روز آن را بنوشید.

دمنوش های مناسب برای رفع درد مفاصل
10. دمنوش دارچین مخصوص درد مفاصل:
دارچین به علت خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی که دارد میتواند برای درمان و یا جلوگیری از التهابات و درد مفاصل و ماهیچه ها مفید باشد.یک قاشق چای خوری پودر دارچین و یک قاشق چای خوری عسل را به یک لیوان آب گرم بیفزایید، هر روز صبح با معده خالی آن را بنوشید.
راه دیگر استفاده از دارچین این است که با مقداری آب و پودر دارچین خمیری تهیه کنیدو دو یا سه بار در روز ، برای چند دقیقه روی مفاصل آسیب دیده خود ماساژ دهید.