تحقیق ورزش و سلامتی

دانلود تحقیق ورزش و سلامتی دانلود مقاله ورزش و سلامتی تحقیق ورزش و سلامتی تحقیق در مورد ورزش و سلامتی تحقیق درباره ورزش و سلامتی مقاله درباره ورزش و سلامتی مقاله در مورد ورزش و سلامتی مقاله ای درباره ورزش و سلامتی مقاله ورزش و سلامتی دانلود مقاله ورزش و سلامتی مقاله درباره ی ورزش و سلامتی مقاله ی ورزش و سلامتی

Exercise and Health Research

 

بخشی از مقدمه:
از دست آورد‌های پیشرفت تکنولوژی و زندگی امروزی، ظهور و بروز انواع ناهنجاری‌ها و اختلالات روانی ـ عاطفی، هیجانات روحی منفی، استرس، ناامیدی و نگرانی، احساس پوچی و سردرگمی و نداشتن زندگی شیرین و با آرامش است؛ که در نتیجه آن مردم به انواع بیماری‌های روانی همچون اضطراب، افسردگی و … مبتلا می‌شوند.
در عصر حاضر، بیماری اعصاب و روان جزء مهمترین و شایع‌ترن بیماری‌هاست.در سرتاسر جهان بسیاری از مردم از اعصاب متشنج و در هم ریخته و سردردهای مزمن شکایت می‌کنند. مدیر یکی از کلینیک‌های درمانی معروف آمریکا (آقای مایو) اعلام می‌کند، بیش از نیمی از تختخواب‌های بیمارستان‌ها را کسانی اشغال کرده‌اند که گرفتار ناراحتی عصبی هستند. بیماری آنان از خرابی اعصابشان نیست؛ بلکه از هیجانات درونی، محرومیت، تشویش، نگرانی، ترس، عدم موفقیت، یأس و ناامیدی سرچشمه می‌گیرد.
بسیاری از مردم می‌گویند، هنگامی که به طور منظم ورزش می‌کنند، خواب آرامش‌بخشی دارند؛ و ورزشکاران تقریباً همان قدر که از مزایای فیزیولوژیک ورزش سخن می‌گویند، از فواید روانی آن نیز صحبت به میان می‌آورند. (هریس، ۱۹۸۱)  ….

فهرست مطالب:
مقدمه
آثار و فواید روحی ـ روانی ورزش
شادابی و احساس آرامش
افزایش امید به زندگی، و لذت بردن از آن
ایجاد انگیزه و روحیه بهتر
افزایش اعتماد به نفس
ارتقای عزت نفس و خودپنداره مثبت
کمک به رشد مهارت‌های اجتماعی، و استحکام روابط خانوادگی
دست‌یابی به اخلاق حسنه و شخصیت بهتر و سالم
کمک به حافظه و انجام فعالیت‌های فکری، و تمرکز بهتر
تسهیل پیشرفت تحصیلی
خواب راحت
تاثیر ورزش بر بیماریهای قلبی
استرس و روشهای کنترل آن با ورزش
منبع


فرمت فایل: WORD

تعداد صفحات: 16

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط