مقاله مدیریت مهارتهای اجتماعی خانواده

دانلود مقاله مدیریت مهارتهای اجتماعی خانواده مدیریت مهارتهای اجتماعی برای تغییر رفتار مقاله درباره مهارتهای اجتماعی مقاله در مورد مهارتهای اجتماعی مقاله مهارتهای اجتماعی آموزش مهارتهای اجتماعی تعریف مهارتهای اجتماعی آموزش مهارتهای اجتماعی به کودکان پرسشنامه مهارتهای اجتماعی یادگیری مهارتهای اجتماعی کتاب مهارتهای اجتماعی آموزش مهارتهای اجتماعی کودکان

Paper management, social skills, family

 

موضوع تحقیق :

مدیریت مهارت‌های اجتماعی  در تقویت و تحکیم روابط صحیحی خانواده

مقدمه
نیازهای زندگی امروز، تغییرات سریع اجتماعی، فرهنگی، تغییر ساختار خانواده، شبکه گسترده و پیچیده ارتباطات انسانی و تنوع، گستردگی و هجوم منابع اطلاعاتی انسان‌ها را با چالش‌ها، استرس‌ها و فشارهای متعددی روبه‌رو کرده است که مقابله مؤثر با آنها نیازمند توانمندی‌های روانی- اجتماعی است.

فقدان مهارت‌ها و توانایی‌های عاطفی، روانی و اجتماعی افراد را در مواجهه با مسائل و مشکلات، آسیب‌پذیر کرده و آنها را در معرض انواع اختلالات روانی، اجتماعی و رفتاری قرار می‌دهد.در سال ۱۹۹۳ آموزش مهارت‌های زندگی از سوی سازمان ملل متحد به کشورهای عضو به‌طور جدی توصیه شد. این تحول، فعالیت علاقه‌مندان به کاربرد روانشناسی در زندگی روزمره با هدف ارتقای بهداشت روانی جامعه را در ایران وارد مرحله جدیدی ساخت.مهارت‌های زندگی توانایی‌هایی هستند که به ما کمک می‌کنند تا در موقعیت‌های مختلف، عاقلانه و صحیح رفتار کنیم، به‌طوری که آرامش داشته باشیم، لذت ببریم و در عین حال با دیگران ارتباط سازگارانه و مفیدی را برقرار کنیم و بدون توسل به خشونت یا خودخوری بتوانیم مسائل پیش‌آمده را حل کنیم و ضمن کسب موفقیت در زندگی احساس شادمانی داشته باشیم. مهارت‌های اجتماعی شامل قابلیت‌هایی می‌شود که تواماً هوش اجتماعی نامیده می‌شوند. مهارت‌های اجتماعی شامل قابلیت بیان افکار در تبادلات اجتماعی، دانش نسبت به نقش‌ها و ارزش‌های اجتماعی، مهارت درک شرایط مختلف اجتماعی، مهارت‌های حل مسئله و مهارت‌های ایفای نقش‌های اجتماعی است.

اصولا مهارت با دانایی تفاوت دارد. همانطور که فرد با خواندن کتاب آموزش شنا، فقط علم به موضوع پیدا می‌کند و شناکردن یاد نمی‌گیرد، دانستن این مهارت‌ها هم کافی نیست بلکه با تمرین مستمر و به‌کارگیری به مرور در زندگی روزمره، می‌توانیم مهارت‌های اجتماعی را مدیریت کرده و در شرایط مختلف اجتماعی رفتار مناسب داشته باشیم.

فهرست مطالب
مدیریت مهارت‌های اجتماعی  در تقویت و تحکیم روابط صحیحی خانواده
مقدمه
مهارت‌های ده‌گانه زندگی
خود‌آگاهی
همدلی
ارتباط مؤثر
روابط بین‌فردی
تصمیم‌گیری
توانایی حل مسئله
تفکر خلاق
تفکر انتقادی
مقابله با هیجان‌های ناخوشایند
توانایی مقابله با استرس
موارد کاربرد مهارت‌های زندگی
افزایش سلامت روانی و جسمانی
اهداف مهارت‌های زندگی
فواید و کاربردهای مهارت زندگی برای ما
مهـارت تغییر رفتار
منبع


فرمت فایل: WORD

تعداد صفحات: 12

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط