پاورپوینت انرژی بادی چیست

انرژی بادی، نوعی انرژی تجدید‌پذیر است که از طریق تبدیل انرژی جنبشی باد به انرژی الکتریکی یا مکانیکی به دست می‌آید. توربین‌های بادی با استفاده از پره‌های خود، انرژی باد را جذب کرده و آن را به ژنراتوری متصل می‌کنند که این انرژی را به برق تبدیل می‌کند. از مزایای انرژی بادی می‌توان به عدم تولید آلایندگی و انتشار گازهای گلخانه‌ای و همچنین تجدید‌پذیر بودن آن اشاره کرد.

پاورپوینت انرژی بادی چیست

بخشی از متن پاورپوینت :
پره‌‌های بزرگ روتور که در جلوی توربین بادی قرار گرفته‌‌اند، یک شکل منحنی مانند شبیه ایرفویل بال هواپیما دارند. زمانی که باد از روی این پره‌‌ها عبور می‌کند، نیرویی به سمت بالا به آن وارد خواهد کرد که به این نیرو نیروی «بَرآر» یا «لیفت» (Lift) گفته می‌‌شود. باد بخشی از انرژی جنبشی خود را از دست می‌‌دهد و توربین آن را به دست می‌‌آورد.

همان‌‌طور که احتمالاً حدس می‌‌زنید، میزان انرژی تولیدی توربین به مساحت جاروب شده توسط پره‌‌های روتور بستگی دارد. به بیان دیگر، هرچه طول پره‌‌های روتور بیشتر باشد، توربین انرژی بیشتری تولید می‌‌کند. واضح است که سرعت باد نیز تأثیر زیادی بر تولید این انرژی دارد؛ به طوری که اگر سرعت باد دو برابر شود، انرژی قابل استحصال موجود برای توربین هشت برابر می‌‌شود، زیرا انرژی باد با مکعب سرعتش ارتباط مستیم دارد.

سرعت باد همواره تغییر می‌‌کند، بنابراین انرژی تولیدی از آن توسط یک توربین نیز متغیر است. اتصال تعداد زیادی توربین به یکدیگر در مزارع بادی و همچنین اتصال چندین مزرعه‌‌ی بادی و تشکیل یک شبکه‌‌ انرژی ملی، منجر به یک منبع پایدارتر و قابل اعتمادتر خواهد شد.
در شکل زیر، می‌‌توانید بزرگی توربین را در مقایسه با مهندسی که در ناسل (واحد اصلی) ایستاده و مشغول تعمیرات است ببینید.

فهرست مطالب:

توربین بادی چگونه برق تولید می‌‌کند؟
اجزای اصلی توربین بادی
استحصال بیشترین انرژی توربین بادی
مزایا و معایب توربین‌‌های بادی
عدم وجود باد


فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 50

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط