تحقیق رابطه اعتیاد و کودک آزاری

تحقیق رابطه اعتیاد و کودک آزاری

چکیده:
قرون متمادی است که جهان درگیر بیماری اجتماعی عظیمی به نام کودک آزاری است. خشونت  به کودکان و نوجوانان به عنوان پدیده ای اجتماعی، مورد توجه گروه کثیری از متخصصان قرارگرفته است. روان شناسان، روان پزشکان، مددکاران، مشاوران، خانواده درمانگران، پزشکان اطفال، حقوق دانان … همگی دست اندرکار تدوین راهکارهایی هستند تا بتوان با این پدیده مقابله و مبارزه نمود. پژوهش های روان شناختی گسترده ای، چه در باب نظری و چه در باب عملی، درباره این پدیده اجتمای انجام گرفته است. به طور مثال، مقایسه طبیعت پرخاشگری در انسان با حیوانات، چگونگی تمایلات پرخاشگرانه در انسان و دلایل آن، میزان شیوع انواع پرخاشگری از گونه فعالیت هایی است که شاید متخصصان را به ریشه شناسی و تبیین راهکارهای مقابله راهنمایی کند.
تلاش های فردی، خانوادگی، اجتماعی سازمان های بین المللی، گروه های غیردولتی و قانونی همگی تأکید بر این مطلب دارند که حفاظت کودکان از خشونت، چه به صورت جسمی یا روانی، و چه غفلت ورزی، اجتماعی، تحصیلی، حرفه ای و سایر گونه های آزار، میتواند متضمن سلامت سازی یکی از ارکان بهداشت روانی اجتماع باشد. آسیب پذیری این کودکان خصوصاً در برابر بیماریهای روانی، اعتیاد و سایر آسیب های اجتماعی کاملاً تحقیق شده و مشخص است. تحقیق حاضر کوششی به منظور مروری بر کلیه دیدگاه های نظری در حیطه های کودک آزاری و ارتباط آن با مقوله اعتیاد را شامل می شود که آزار را از دیدگاه های مختلف و همچنین عوارض روانی و عوارض فیزیکی را بررسی کرده و راهکارهای را برای پیشگیری و درمان ارائه می دهد.

فهرست مطالب:
چکیده
۱- مقدمه
۱-۱ تعریف اعتیاد
۱-۲ مدل نظری کودک آزاری
۲- فرضیه های تحقیق
۳- اعتیاد
۳-۱ اعتیاد در خانواده
۳-۲ اعتیاد کودک
۴- فرار کودکان
۵- عوامل زمینه ساز بروز کودک آزاری
۶- دلایل کودک آزاری والدین
۷- پیامدهای آزار کودکان
۷-۱پیامدهای جسمانی
۷-۲ پیامدهای روانی
۸- انواع کودک آزاری
۹- پیشگیری از کودک آزاری
۱۰- کودک آزاری و حمایت‌های کیفری از کودکان
۱۰-۱ حمایت کیفری از اطفال بزه دیده در حقوق ایران
۱۰-۱-۱ حمایت در برابر مواد مخدر
۱۰-۱-۲ حمایت در برابر ضرب و جرح و آزار جسمانی
۱۱- کودکان بی پناه ترین قربانیان اعتیاد
۱۲- یافته ها و نتایج
منابع

 

مناسب جهت استفاده دانشجویان رشته روانشناسی، علوم تربیتی، علوم اجتماعی و رشته های مرتبط
در قالب فایل word و قابل ویرایش


فرمت فایل: docx

تعداد صفحات: 35

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط