تحقیق کم خونی و کمبود آهن

تحقیق کم خونی و کمبود آهن

بخشی از متن:
برای درست کردن گلبولهای قرمز خون بدن احتیاج به مواد اولیه: پروتئین – آهن ـویتامین ب۱۲ و اسید فولیک دارد که در دستگاه سازندۀ گلبولهای قرمز (مغزاستخوان ها) گلبولهای قرمز خون را بسازد. بنابراین اگر یکی از این مواداولیه به اندازه کافی موجود نباشد و یا کارخانه سازنده گلبولهای قرمز درستکارنکند ویا با وجود مواد اولیه به اندازه کافی و سالم بودن کارخانه سازنده عوامل دیگری مثل پرکاری طحال و وجود پادزهرهائی در بدن باعث از بینبردن زودرس این گلبولهای قرمز شود، بیماری کم خونی یا آنمی بوجود می آید.در حالت دیگر کمخونی بدلیل خونریزی مزمن داخلی و یا خارجی با وجود فعالیت فراوان کارخانه سازنده خون با تمام ظرفیت نمی تواند این کمبود و ازدستدادن خون را جبران کند در نتجه مواد اولیه موجود در بدن جهت ساختن گلبولهای قرمز خون بزودی مصرف می شود و کمبود آهن معمواً پیش می آید. 
درنتیجه کمی تعداد گلبولهای قرمز خون مقدار اکسیژنی که بوسیله هموگلوبین به سلولهای بدن میرسد به نسبت شدت کم خونی کمتر است. و در نتیجه اعضا حساسبدن مثل قلب و مغز بخصوص درهنگام فعالیت بدن که احتیاج بیشتر به اکسیژن دارند تحت فشار خواهند بود. 

فهرست مطالب:
مقدمه 
کم خونی (آنمی)  
تشخیص کم خونی  
کم خونی ناشی از فقر آهن   
دلایل فقر آهن   
نشانه های کمبود آهن   
منابع غذایی آهن دار   
درمان کم خونی با خوراکی گیاهی  
علائم کم خونی فقر آهن  
عوامل افزایش دهنده جذب آهن  
کمبود آهن و تأثیر آن روی کودکان  
چطور قوه ادراک تحت تأثیر آهن و روی قرار می‌گیرد 
کم خونی در کودکان  
نامناسب بودن رژیم غذایی  
کمبود روی در بدن  
تأثیر کمبود آهن در حافظه انسان  
علل ایجاد کم خونی فقر آهن در دوران مدرسه و بلوغ  
کمبود آهن در زنان باردار و احتمال سقط جنین  
درمان کم خونی فقر آهن  
منابع و مأخذ

 

مناسب جهت استفاده دانشجویان رشته بهداشت عمومی، بهداشت خانواده و استفاده شخصی
در قالب فایل word و قابل ویرایش


فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 52

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط