طرح درس و روش تدریس اجتماعی ششم درس 9 پیشرفت های علمی مسلمانان

طرح درس و روش تدریس اجتماعی ششم درس 9 پیشرفت های علمی مسلمانان
پس از ظهور و گسترش اسلام، مسلمانان پیشرفت‌های علمی، فرهنگی و هنری زیادی داشتند و آثار مهمی از خود برجای گذاشتند که تا قرن‌ها مورد استفادۀ مغرب زمین بوده است.

قرن‌های سوم تا پنجم هجری اوج این تکاپوهای علمی مسلمانان است و نکته درخور توجه اینجاست که در این دوره ایرانیان مسلمان خدمات بزرگی به جهانیان ارائه نمودند و نقش و جایگاه ویژه‌ای در این شکوفایی علوم و فنون داشتند. متأسفانه به این موارد در آموزش تاریخ چندان توجه نشده است.

در این فصل، دانش آموزان با گسترش اسلام، ظهور دانشمندان و اندیشمندان برجستۀ مسلمان و آثار آنها و علل و عوامل مربوط به رونق و شکوفایی علمی آشنا می‌شوند و اطلاعاتی دربارۀ انواع مراکز علمی جهان اسلام کسب می‌کنند.

در این قسمت، طرح درس و روش تدریس درس مذکور به صورت یک فایل 12 صفحه ای آورده شده است. این فایل در دو قالب ورد و پی دی اف تهیه و تنظیم شده و امکان ویرایش آن وجود دارد.

اهداف درس:
✅ روابط علت و معلولی پیشرفت‌های مسلمانان را در دورۀ اسلامی بیان کنند و نشان دهند.
✅ دربارۀ یکی از مفاخر مسلمان و آثار وی از منابع مختلف، اطلاعاتی گردآوری کنند.
✅ روی نقشه مسیرهای اصلی گسترش اسلام را نشان دهند و معین کنند.
✅ مفاخر علمی فرهنگی دورۀ اسلامی و آثار آنها را در قالب روزنامه دیواری و… به نمایش بگذارند.


فرمت فایل: WORD , PDF

تعداد صفحات:

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.