طرح توجیه اقتصادی مرکز تخصصی تعمیرات و خدمات تلفن همراه

دانلود طرح توجیه اقتصادی مرکز تخصصی تعمیرات و خدمات تلفن همراه طرح توجیهی تعمیرات موبایل طرح کسب و کار تعمیرات موبایل دانلود طرح توجیهی تعمیرات موبایل طرح توجیه اقتصادی طرح توجیهی موبایل فروشی طرح توجیهی فروشگاه موبایل طرح توجیهی خدمات موبایل طرح توجیهی تولید موبایل دفتر خدمات موبایل

Mobile-hamrah

 

طرح توجیه اقتصادی مرکز تخصصی تعمیرات و خدمات تلفن همراه به همراه جداول متعدد

فهرست مطالب :

کلیات و معرفی طرح / اهداف اجرای طرح / شرح فرآیند

n       مجوزات قانونی مورد نیاز / ظرفیت / نظارت

زمانبندی اجرای طرح

n       سرمایه گذاری

سرمایه گذاری ثابت:

جدول هزینه های مقدماتی و قبل از بهره برداری
جدول تجهیزات و ادوات مورد نیاز
جدول تاسیسات مورد نیاز
جدول سرمایه گذاری ثابت طرح

سرمایه در گردش:

جدول مواد اولیه و مقدار مورد نیاز طی یک دوره
چارت سازمانی
نیروی انسانی
جدول نیروی انسانی و تخصص های مورد نیاز و حقوق و دستمزد
جدول هزینه های جاری در یک دوره یک ساله
جدول سرمایه در گردش

n       فروش و خدمات

جدول فروش و خدمات طرح در طی (یک سال)

n       بررسی سود و زیان

کل سرمایه مورد نیاز
جدول سود و زیان طرح ( سالیانه)

n       بازاریابی

مشتریان و بازار های هدف
نحوه تبلیغات و بازاریابی
رقبا

n       چشم انداز

کلیات و معرفی طرح :

طرح حاضر عبارت است از احداث یک واحد خدمات و تعمیر موبایل . محل اجرای طرح در یک باب مغازه تجاری به مساحت تقریبی ۲۵ متر مربع در محدوده ۴ راه آزادشهر در نظر گرفته شده . البته با ذکر این موضوع که مغازه باید ازچشم انداز و نمای خوبی برخوردار باشد.دیوارهای داخل ازجنس کنیتکس و یا طرح چوب میتواند باشد.کف هم از جنس سرامیک در نظر گرفته شده. ارزش تقریبی مغازه  ریال ۸،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تخمین زده شده که ماهیانه ۲۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال بابت اجاره پرداخت میگردد. عملیات اجرایی طرح شامل خرید تجهیزات فنی و لوازم اداری ورفاهی است که با احتساب هزینه های مقدماتی و سرمایه درگردش مجموع سرمایه گذاری مورد نیاز طرح بالغ بر  ۹۵۲،۱۲۵،۰۰۰ ریال سرمایه گذاری پیش بینی و برآورد شده است.

درآمد سالیانه طرح از محل خدمات تعمیر و نگهداری انواع موبایل و همچنین فروش لوازم جانبی بالغ بر ۱،۰۲۷،۵۰۰،۰۰۰ میلیون ریال پیش بینی شده است. با توجه به جداول سودو زیان و نرخ بازگشت سرمایه ۱۶٫۶ درصدی و دوره بازگشت سرمایه ۶ ساله طرح توجیه نسبتا خوبی برای اجرا دارد.

اهداف اجرای طرح :

n       ایجاد کسب و کار مناسب بر مبنای نیاز اجتماع که اصلی ترین هدف از اجرای این طرح میباشد.

n       هدف ازاجرای این طرح ایجادبستری مناسب برای جذب افرادمتخصص ودوره دیده درزمینه تعمیرات تلفن همراه میباشد.

n        با توجه به مشکلات فرهنگی ایجاد شده در زمینه سوء استفاده های افراد سودجو از مطالب محرمانه داخل موبایل ایجاد مکانی امن تا مردم جامعه فارغ از هر دغدغه ای بتوانند با اطمینان تلفن خود را جهت تعمیرات  بسپارند.

n       از آنجا که تلفن همراه به یک وسیله ضروری جهت زندگی تبدیل شده بنابراین نیاز به ایجاد مراکزی جهت تعمیرات و خدمات  کاملا محسوس است .

n       ایجاد این مکان  به منظور تامین بخشی از نیاز جامعه می باشد .

شرح فرآیند:

n       جهت راه اندازی و احداث هر واحد تجاری نیاز به کسب مجوزهایی از سازمان ها یا مراکز وابسته میباشد.برای راه اندازی این حرفه ابتدا با مراجعه به اتحادیه تلفن همراه درخواست کسب مجوز میدهیم. اما جواز کسب با چه شرایطی صادر می‌شود و چه امتیازی دارد؟

برای گرفتن جواز کسب، داشتن محل کسب و سرمایه کافی است که به سرمایه زیادی هم نیاز ندارد، اما فرد متقاضی جواز باید در اتحادیه آزمون بدهد و هر خدمات را که قرار است ارائه دهد یک نمونه آن را در اتحادیه برای متخصصان مورد تایید انجام دهد .

n       برای جواز مغازه ، شناختن جنس کافی است و علاوه بر این ۵ خبره صنف باید توانایی متقاضی جواز را تایید کنند.
علاوه برگرفتن جواز کسب مجوز شهرداری و اماکن نیز ضروری است.جهت تمامی تابلوهای تبلیغاتی که در خارج از ساختمان نصب میشوند نیاز به اخذ جواز از شهرداری دارند. قبل از اخذ مجوز باید مکان یابی صورت بذیرد.انتخاب مکان بسته به میزان سرمایه گذاری طرح و ظرفیت منطقه همچنین تخصص و تجربه فرد دارد. مسلم فردی که در مناطق متوسط و پایین شهر اقدام به ایجاد چنین مرکزی میکند نیاز به آشنایی با گوشیهای خیلی مدل بالا و تکنولوژی جدید را ندارد.

اما اگر محل طرح در مناطق بالای شهر باشد فرد حتما باید با تکنولوژی روز کار کند.پس از مکان یابی مدتی برای تغییر نمای محل و تجهیز محل کار صرف میشود .تجهیزات مورد نیاز بخشی رفاهی و بخشی کاربردی تخصصی میباشند. تجهیزات رفاهی که شامل یخچال – کولر – بخاری – آب سرد کن میباشد و در سرمایه گداری ثابت طرح منظور میشود. اما علاوه بر این تجهیزات ادوات و تجهیزات کاربردی دیگری نظیر کامپیوتر – صندلی و…نیاز میباشد.و در نهایت مرحله آخر طرح که راه اندازی میباشد صورت میپذیرد.


فرمت فایل: WORD

تعداد صفحات: 18

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط