طرح درس و روش تدریس ریاضی سوم فصل 8 تقسیم با باقی‌ مانده

طرح درس و روش تدریس ریاضی سوم فصل 8 تقسیم با باقی‌ مانده
آخرین مبحث فصل 8 کتاب ریاضی سوم دبستان، تقسیم با باقی‌مانده بوده و در درس مذکور به موضوعات مختلفی از جمله: معرفی نماد تقسیم، معرفی باقیمانده، معرفی خارج قسمت، ارتباط ضرب با تقسیم، الگوی آجر چینی و محاسبه ضرب از سمت راست پرداخته شده است.

برای پیشبرد درس  ﻣﻌﻠﻢ ﺍﺯ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯﺍﻥ ﻣﻲ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﻣﺪﺍﺩ ﺭﻧﮕﻲ ﻫﺎﻳﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﻧﻔﺮﺍﺕ ﻣﺨﺘﻠﻒ به صورت مساوی ﺗﻘﺴﻴﻢ ﻛﻨﻨﺪ. همچنین ﻣﻲ ﺗﻮﺍن ﺑﺎ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺻﻔﺤﻪ ﺁﻏﺎﺯﻳﻦ ﺑﺨﺶ ﺷﺮﻭﻉ ﻛﻨﻴﺪ. ﺍﺯ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯﺍﻥ ﺑﺨﻮﺍﻫﻴﺪ ﺑﺮﺍي ﺁﺟﺮﻫﺎي ﺭﻧﮕﻲ ﻳﻚ ﺗﻘﺴﻴﻢ ﺑﻨﻮﻳﺴﻨﺪ.

توصیه می شود در آموزش این درس ﺣﺘﻤﺎ ﺍﺯ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻫﺎي ﺩﺳﺖ ﻭﺭﺯي ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺷﻮد و ﺩﺭ ﺗﻘﺴﻴﻢ ﺿﺮﺏ ﻫﺎي ﻧﺰﺩﻳﻚ ﺑﻪ ﺩﻭ ﻋﺪﺩ ﺭﺍ ﺑﻨﻮﻳﺴﻨﺪ ﻭ ﺣﺪﺱ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺁﺯﻣﺎﻳﺶ ﻛﻨﻨﺪ.

در این قسمت، طرح درس و روش تدریس درس مذکور به صورت یک فایل 4 صفحه ای آورده شده است. این فایل در دو قالب ورد و پی دی اف تهیه و تنظیم شده و امکان ویرایش آن وجود دارد.

اهداف درس:
✅ با باقی مانده تقسیم آشنا می‌شوند.
✅ با خارج قسمت آشنا می‌شوند.
✅ به مراحل محاسبه تقسیم با باقی مانده پی می‌برند.


فرمت فایل: WORD , PDF

تعداد صفحات:

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط