طرح درس و روش تدریس ریاضی پنجم فصل 7 جمع آوری و نمایش داده‌ها

طرح درس و روش تدریس ریاضی پنجم فصل 7 جمع آوری و نمایش داده‌ها
در درس مذکور روش‌های جمع آوری داده‌ها و روش‌های نمایش داده‌ها به کمک مثال‌های مختلف مرور شده‌اند. در مواردی هم به مصادیق استفاده از یک مورد به طور مستقیم پرداخته شده است.

درس را با ارائه مثال‌هایی از آمار و کاربردهای آن در زندگی روزمره شروع کنید. مثلا آمار دانش آموزان هر کلاس در مدرسه و لزوم آن برای برنامه ریزی‌هایی که در طول سال تحصیلی انجام می‌شود.

با توجه به اینکه این درس بیشتر به یادآوری و جمع بندی مطالب سال‌های گذشته می‌پردازد، از دانش آموزان بخواهید در گروه‌های کوچک قرار بگیرند و به انجام فعالیت اوّل بپردازند. هدف این فعالیت مرور جدول داده‌ها، نمودار ستونی و دایره‌ای است.

در این قسمت، طرح درس و روش تدریس درس مذکور به صورت یک فایل 5 صفحه ای آورده شده است. این فایل در دو قالب ورد و پی دی اف تهیه و تنظیم شده و امکان ویرایش آن وجود دارد.

اهداف درس:
✅ آشنایی با برخی روش‌های جمع آوری داده ها
✅ کسب توانایی در استفاده از روش‌های مناسب نمایش داده ها
✅ درک خصوصیات و کاربرد هر نمودار
✅ انتخاب نمودار مناسب در موارد مختلف
✅ توانایی استخراج داده‌ها از روی نمودارهای مختلف


فرمت فایل: WORD , PDF

تعداد صفحات:

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط