طرح درس عربی هفتم تدریس جمع

طرح درس عربی هفتم تدریس جمع
می خواهیم درس جمع و انواع آن را ( جمع مذکر سالم ، جمع مونث سالم ، جمع مکسر ) که مربوط به کتاب عربی پایه هفتم است را به دانش آموزان آموزش دهیم .

در اینجا طرح درس روزانه از کتاب عربی پایه هفتم با موضوع جمع و انواع آن آورده ایم ( کل زمان در نظر گرفته برای آموزش این درس 75 دقیقه است )

این طرح درس شامل 2 صفحه است و در دو قالب ورد و پی دی اف آورده شده و امکان ویرایش آن وجود دارد .

در طرح درس مذکور ابتدا اهداف را به دو دسته کلی و جزئی تقسیم نموده و پس از انجام مراحل مقدماتی ، تدریس را انجام داده و پس از آن مراحل پایانی را طی می کنیم .

عناوینی که در مرحله مقدماتی تدریس به آن توجه شده است عبارتند از : انتخاب روش تدریس ، مهیا نمودن وسایل مورد نیاز ، گروه بندی و چیدمان کلاس ، برقراری ارتباط با دانش آموزان ، خوش و بش کردن با دانش آموزان ، ارزشیابی تشخیصی و ایجاد انگیزه .

در قسمت اجرای تدریس فعالیت های مختلفی برای معلم و دانش آموزان آورده شده است . در مرحله پایانی پس از جمع بندی ، ارزشیابی پایانی انجام شده و به دانش آموزان تکلیف ارائه می دهیم .

علاوه بر طرح درس فوق ، طرح درسی دیگر با همین موضوع در 6 صفحه (با سبک نوشتاری متفاوت ) به عنوان مکمل آورده شده است .


فرمت فایل: WORD , PDF

تعداد صفحات:

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط