طرح درس و روش تدریس اجتماعی چهارم درس 4 نقشه ی محله ی ما

طرح درس و روش تدریس اجتماعی چهارم درس 4 نقشه ی محله ی ما
از دانش آموزان بخواهید وسایل شخصی خود مانند لیوان آب خوری، جامدادی، مدادتراش و پاک کن را روی میز بگذارند و  از جای خود بلند شوند و آنها را از بالا ببینند و سپس هرچه را که می‌بینند، ترسیم کنند. بعد از آن، از نیمکت خود فاصله بگیرند و دوباره این لوازم را نگاه کنند و آن را ترسیم کنند. بعد تصویر اشیاء را که به دو حالت کشیده‌اند، با یکدیگر مقایسه کنند.

سپس توجّه آنها را به تصویر مربوطه در کتاب جلب کنید و بخواهید ماشین، لیوان و کفش را از بالا و روبه رو با هم مقایسه کنند. در مرحله بعد، دانش آموزان باید اعداد تصاویر خیابان و تصاویری را که پرنده از بالا می‌بیند، به نقشه همان تصاویر منتقل کنند.

در این قسمت، طرح درس و روش تدریس درس مذکور به صورت یک فایل 6 صفحه ای آورده شده است. این فایل در دو قالب ورد و پی دی اف تهیه و تنظیم شده و امکان ویرایش آن وجود دارد.

اهداف درس:
✅ تصویر اشیا را با مشاهده از بالا رسم کنند.
✅ تصویر اشیا را با مشاهده از روبرو رسم کنند.
✅ نقشه‌ی کلاس خود را یا اتاق خود را از بالا تجسم و رسم کنند.
✅ با استفاده از راهنمای نقشه، نقشه خوانی کنند.


فرمت فایل: WORD , PDF

تعداد صفحات:

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط