طرح درس و روش تدریس ریاضی پنجم فصل 3 آموزش درصد

طرح درس و روش تدریس ریاضی پنجم فصل 3 آموزش درصد
در ابتدای این درس پیش سازمان دهنده‌ای برای ایجاد انگیزه یادگیری مفهوم درصد آورده شده است. خواندن کلمه درصد در روزنامه‌ها و کتاب‌ها، شنیدن نام درصد در اخبار رادیو و تلویزیون. درصد در زمینه‌های بسیاری از زندگی ما مطرح است.

یکی از مواردی که با درصد سر و کار دارد حراج‌هایی است که فروشگاه‌ها و مغازه دارها انجام می‌دهند و میزان تخفیف در فروش کالا یا درصد روی ویترین مغازه خود اعلام می‌کنند شما می‌توانید از این پیش سازمان دهنده هم برای ایجاد انگیزه در یادگیری مفهوم نسبت استفاده کنید.

تصویر داده شده در کتاب تابلویی است که میزان آلاینده‌ها و درصد آنها در حالت‌های مختلف را نشان می‌دهد. با استفاده از این تابلو، می‌توان دید که میزان هر آلاینده چند درصد…

در این قسمت، طرح درس و روش تدریس درس مذکور به صورت یک فایل 10 صفحه ای آورده شده است. این فایل در دو قالب ورد و پی دی اف تهیه و تنظیم شده و امکان ویرایش آن وجود دارد.

اهداف درس:
✅ فهمیدن مفهوم درصد
✅ فهم ارتباط مفهوم درصد با مفاهیم مرتبط، مانند نسبت و…
✅ استفاده از درصد برای حل مسئله‌ها در درون ریاضی و ریاضی و علوم دیگر
✅ توجه به اهمیت محیط زیست، تولید، مصرف، امور فرهنگی اجتماعی، کتابخانه


فرمت فایل: WORD , PDF

تعداد صفحات:

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط