طرح درس و روش تدریس هدیه های آسمان پنجم درس 9 یک جهان جشن!

طرح درس و روش تدریس هدیه های آسمان پنجم درس 9 یک جهان جشن!
در تاریخ اسلام دو حادثه بسیار مهمّ و بزرگ اتفاق افتاده است که از یکی رسالت و از دیگری امامت به وجود آمده است. نخستین حادثه، نزول وحی بود که رسالت پیامبر گرامی اسلام(ص) را در برداشت و دومین حادثه نیز در هجدهم ذیحجه سال دهم هجرت در مسیر بازگشت پیامبر گرامی اسلام از مراسم حجة الوداع اتفاق افتاد.

در این روز بزرگ، رسول گرامی اسلام(ص) به امر الهی در مسیر بازگشت از مراسم حج، در محلی به نام غدیرخم حضرت علی علیه السلام، را به عنوان وصی و جانشین بعد از خود به همگان معرفی نمودند.

بنابراین روز غدیر و انتصاب امیرالمؤمنین(ع) به امامت به اندازه روز بعثت و رسالت نبی گرامی اسلام(ص) اهمیت دارد. در این درس ماجرای آن روز از زبان خورشید بیان می‌شود.

در این قسمت، طرح درس و روش تدریس درس مذکور به صورت یک فایل 9 صفحه ای آورده شده است. این فایل در دو قالب ورد و پی دی اف تهیه و تنظیم شده و امکان ویرایش آن وجود دارد.

اهداف درس:
✅ آشنایی با واقعه غدیرخم
✅ آشنایی با عیدغدیر و مراسم آن
✅ اشتیاق به شرکت در مراسم عیدغدیر
✅ مشارکت در برگزاری مراسم عیدغدیر
✅ توانایی تفکر در پیام قرآنی و درک ارتباط آن با موضوع درس


فرمت فایل: WORD , PDF

تعداد صفحات:

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط