مبانی نظری و پیشینه پژوهش ویژگی های شخصیتی

مبانی نظری و پیشینه پژوهش ویژگی های شخصیتی

توضیحات:
این فایل حاوی ۲۳ صفحه از مبانی نظری و پیشینه تحقیق ویژگی های شخصیتی می باشد که برای مقاله در مقطع کارشناسی ارشد تهیه شده است.

مقدمه:
نظریه ویژگی‌های شخصیت یکی از مهم‌ترین زمینه ‌های نظری در بررسی شخصیت است. براساس این نظریه، شخصیت افراد از ویژگی ها و مشخصات وسیعی ساخته شده است. به عنوان نمونه، فرض کنید که خودتان به چه نحوی شخصیت یک دوست نزدیکتان را شرح می دهید. اغلب، تعدادی از خصوصیات او مانند اجتماعی بودن، مهربانی و خونسردی نام می‌برید. منظور از «ویژگی» خصوصیت نسبتاً با ثبات است که سبب می‌شود اشخاص به روش های خاصی رفتار کنند نظریه ویژگی‌های شخصیت بر خلاف سایر نظریه‌های شخصیت مانند نظریه‌های روانکاوانه و انسان گرایانه، بر تفاوت‌های بین افراد تمرکز دارد. ترکیب و تعامل ویژگی‌های مختلف است که شخصیت یک فرد را تشکیل می‌دهد و این برای هر شخص، یگانه و منحصر به فرد است. نظریه خصوصیات فرد بر تعیین و اندازه‌گیری این ویژگی های فردی شخصیت متمرکز است.

فهرست مطالب:
مقدمه
نظریه‌های شخصیت
نظریه گوردون آلپورت
نظریه پنج عامل شخصیت
ارزیابی تئوری ویژگی‌های شخصیت
افراد مهم در روان‌شناسی شخصیت
مفهوم تفاوت‌های فردی و ویژگی‌های شخصیتی در سازمان
کانون کنترل
عزت نفس
قدرت‌طلبی و اقتدارگرایی
سازگاری با موقعیت
سابقه تحقیق
سوابق داخلی تحقیق 
سوابق خارجی تحقیق
منابع

 

مناسب جهت استفاده دانشجویان رشته مدیریت و روانشناسی
در قالب فایل word و قابل ویرایش


فرمت فایل: docx

تعداد صفحات: 23

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط