پاورپوینت مدیریت بحران در بیمارستان

پاورپوینت مدیریت بحران در بیمارستان (دانلود تحقیق و مقالات رشته مدیریت hospital) در قالب پاورپوینت powerpoint و قابل ویرایش و در ۱۴۲ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از عناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

پاورپوینت مدیریت بحران در بیمارستان

پاورپوینت مدیریت بحران در بیمارستان

یکی از واقعیات اجتماعی که در هنگام برنامه‌ریزی برای مقابله با حوادث غیر مترقبه باید با آن مواجه شد، شیوع بی تفاوتی نسبت به این فعالیتها است. بی تفاوتی احتمالا” بزرگترین مانع در آمادگی برای مقابله با حوادث است. هر برنامه آماده سازی باید نسبت به ایجاد انگیزه در پرسنل و مسوولان توجه کافی داشته باشد وگرنه از همان شروع محکوم به فناست. از آنجا که “بلایای طبیعی” وقایعی با “احتمال کم وقوع” هستند، باید با توجهات زیادی که به اولویتهای خدمات پزشکی می‌شود رقابت کنند. در شرایطی که موضوعات اجتماعی و اقتصادی فوری تر و حیاتی تر در حال رقابت برای جذب منابع بودجه‌ای هستند، تحرک بخشی و انگیزه دادن برای تخصیص پول و زمان به وقایعی که “ممکن است هرگز اتفاق نیفتند” کاری مشکل است. متاسفانه اعتقاد عمومی مبنی بر این است که حوادث غیر مترقبه “رخ نخواهند داد” و اگر رخ دهند، “در مکانی دیگر و برای کسانی دیگر” خواهند بود. تدوین یک برنامه آمادگی، دادن آموزشهای لازم و انجام تمرینات، خود در ایجاد علاقه به آماده سازی برای مقابله با حوادث و ایجاد یک درک صحیح از عمق مرگبار بودن فاجعه نقش بسیار مهمی دارد. امیدواریم با آنچه تاکنون گفته شد ضرورت داشتن یک برنامه آماده سازی برای مقابله با بلایای طبیعی، با شفافیت و وضوح بیان شده باشد

مدیریت بحران
علمی است کاربردی که توسط مشاهده سیستمیک بحران ها و تجزیه و تحلیل آنها در جستجوی یافتن ابزاری است که بوسیله آن بتوان از بحران ها پیشگیری کرد و یا در صورت بروز آن در خصوص کاهش آثار آن آمادگی لازم و امداد رسانی سریع و بهبود اوضاع اقدام نمود
به عبارتی فرایند پیش بینی ، آمادگی ، اقدام و ارزیابی به منظور کاهش صدمات و کنترل ضایعات

هدف از مدیریت بحران:
هماهنگی منابع و طراحی مناسب برای استفاده از امکانات به منظور تامین سلامت و رفاه آسیب دیدگان

وظیفه مدیریت بحران:
کنترل بحران در زمان بسیار کوتاه با استفاده از بهترین اصول و روش

رابطه بحران با مدیریت بحران:
بهینه سازی شرایط برای مقابله با بحران ، و به حداقل رساندن خسارات ناشی از بحران

چرخه مدیریت بحران
شامل عناصر اساسی سیاست گذاری وبرنامه ریزی مدیریت بحران است.
بخش های مختلف چرخه مدیریت بحران:
الف) پیش گیری از بحران
ب) کاهش اثرات مخرب بحران
پ) آمادگی
ت) پاسخ گویی یا امدادرسانی
ث) باز سازی

در رابطه با برنامه حوادث غیرمترقبه بیمارستانی سئوالاتی به ذهن خطور می‌کند که عبارتند از :
مگر یکی از فعالیت‌های عادی هر بیمارستانی مقابله با موارد اورژانس و اضطرای نیست پس چرا بیمارستان به چنین برنامه ای نیازمند است؟  آیا حوادث غیرمترقبه همان اورژانس‌های روزمره بیمارستان ولی در مقیاس بزرگتر نیستند؟  آیا بهترین راه پاسخ به حوادث غیرمترقبه گسترش پاسخ روزمره بیمارستان به موارد اورژانس در کنار افزایش تعداد پرسنل و منابع اورژانس، تخت‌های بیمارستانی و تجهیزات نیست؟

پاسخ:
باید گفت که نتایج سال‌ها تحقیقات در صحنه حوادث غیر مترقبه نشان می‌دهد که حوادث غیرمترقبه اورژانس‌هایی در مقیاس وسیع نیستند. حوادث غیرمترقبه مشکلات مسائل منحصر به فردی را ایجاد می‌کنند که پاسخ به آنها نیازمند استراتژی‌های متفاوت از عملکرد روزمره بیمارستان‌هاست. به عبارت دیگر حوادث غیرمترقبه نه تنها از نظر کمی‌بلکه از نظر کیفی با اورژانس‌های روزمره بیمارستان متفاوت هستند
برای مثال سیستم‌های ارتباطی معمولی (مانند تلفن و موبایل)، راه‌های نقل و انتقال عادی و تسهیلات زیرساختی در جریان حوادث غیرمترقبه قادر به فعالیت طبیعی خود نیستند. موقعیت پر استرس و به هم ریختن نظم عادی در جریان حوادث غیرمترقبه موجب می‌شود تا بیمارستان‌ها در جریان چنین حوادثی با انسان‌های متفاوت‌،‌ مشکلات متفاوت و منابع متفاوت از فعالیت روزمره خود مواجه گردند و در چنین وضعیتی وجود یک استراتژی از پیش تعیین شده برای مقابله با وضعیت جدید که همانا برنامه حوادث غیرمترقبه بیمارستانی است کاملاً ضروری می‌باشد.

استانداردهای برنامه حوادث غیرمترقبه بیمارستانی (استانداردJCAHO)
• ارزیابی خطر – آسیب پذیری (Hazard Vulnerability Assessment)

• شیوه فعال شدن برنامه (Activation)

• تلفیق برنامه حوادث غیرمترقبه بیمارستانی با برنامه حوادث غیرمترقبه جامعه

• آگاه نمودن مسئولین خارج از بیمارستان از رخداد حادثه

• اعلام هشدار به پرسنل بیمارستان در مورد فعال شدن برنامه

• شناسایی پرسنل بیمارستان • اسکان و نقل و انتقال پرسنل

• فراهم نمودن حمایت از خانواده پرسنل بیمارستان

• حفظ مدیریت منابع (مانند دارو، تجهیزات پزشکی، غذا، آب و…

• کنترل دستی، ازدحام و ترافیک بیماران • حفظ ارتباط با رسانه‌ها

• جابجایی (Evacuation) و تعیین محل جایگزین برای درمان بیماران در صورت نیاز

• پیگیری بیماران و مدیریت درمان و مدارک پزشکی آنها در جریان جا به جایی

• ایجاد و حفظ پشتیبانی ارتباطات و تسهیلات

• ایجاد شرایط و وسایل مقابله و قرنطینه بیماران آلوده با مواد خطرزا

• تعیین مسئولیت‌های پرسنل در جریان حوادث غیرمترقبه

• استفاده از یک ساختار فرماندهی منطبق یا ساختار فرماندهی محلی در جریان حوادث غیرمترقبه

• آموزش

• ارزیابی سالیانه برنامه و به روز نمودن آن


پاورپوینت مدیریت بحران در بیمارستان به صورت فایل دانلودی می باشد شما بعد از پرداخت مبلغ مورد نظر می توانید در همان لحظه فایل را دریافت نمایید. در صورتی که به هر دلیلی موفق به پرداخت و یا دانلود نشدید از قسمت تماس با ما سایت، به ما اطلاع دهید تا در کمترین زمان ممکن به مشکلات شما رسیدگی کنیم.


فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 142

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط