مقاله ارائه الگویی برای پرورش و تربیت و آموزش مدیران جهادی باتاکید برطراحی ساختار نظام آموزشی

مقاله ارائه الگویی برای پرورش و تربیت و آموزش مدیران جهادی باتاکید برطراحی ساختار نظام آموزشی

چکیده:
مقوله فرهنگ جهادی و مدیریت مبتنی بر این فرهنگ که بعدها مدیریت جهادی نام گرفت پس از پیروزی انقلاب اسلامی و همزمان با تشکیل جهاد و سازندگی وارد حوزه ادبیات مدیریت گردید. بدون تردید فرهنگ و مدیریت جهادی همان فرهنگ و مدیریت اسلامی و برگرفته از مکتب پیامبر و ائمه اطهار است. برای نهادینه کردن فرهنگ و مدیریت جهادی در جامعه کنونی ما علاوه بر لزوم شناخت دقیق اصول و مبانی آن نیاز به مدیرانی داریم که بصورت پایه ای با اصول فرهنگ و مدیریت جهادی آشنا شده و آموزش دیده شده باشند و ابزارها و عناصر مورد نیاز در وجود این مدیران نهادینه وعجین شده باشد. در این صورت است که می توانیم با درصد بالایی از اطمینان از مواهب و دستاوردهای فرهنگ و مدیریت جهادی در کشور برخوردار گردیم. در این مقاله ضمن معرفی اجمالی فرهنگ و مدیریت جهادی الگویی را برای شناسایی و پرورش مدیران جهادی ارائه داده است. در این الگو بر تجدید در ساختار نظام آموزشی و تدوین دوره های آموزشی متناسب با تربیت اینگونه مدیران تأکید شده است. در این ساختار آموزش مدیران آینده از بین دانش آموزان دوران متوسطه که علاقه مند و مستعد هستند با مکانیزم های خاصی شناسایی شده آموزش های مقدماتی را خواهند دید و با ادامه تحصیل در دانشگاه دریک ساختارآموزشی خاص رشد،آموزش وتربیت یافته و به مدیران قوی و برخوردار از فرهنگ و مدیریت جهادی تبدیل خواهند شد ،این مدیران می توانند با مدیریت جهادی منشأ اثرات مهمی در ساختار مدیریتی و اداری کشور گردند.

فهرست مطالب:
چکیده
۱٫ مقدمه
۲٫ پیشینه تحقیق
۱٫۲٫ اهمیت فرهنگ
۲٫۲٫ تعریف فرهنگ جهادی
۲٫۳٫ مدیریت جهادی
۳٫ الگوی اولیه برای پرورش و تربیت وآموزش مدیران جهادی وساختار نظام آموزشی
۴٫ طراحی نظام آموزش عالی
۵٫ تعهد در کنار تخصص
۶٫ بحث و نتیجه گیری
۷٫ پیشنهادات
۸٫ منابع

این مقاله در اولین کنفرانس مدیریت و حسابداری در دنیای نوین کسب و کار مرداد ۹۳ در دانشگاه آزاد علی آباد کتول پذیرفته شده است.

 

مناسب جهت استفاده دانشجویان رشته مدیریت
در قالب فایل PDF


فرمت فایل: pdf

تعداد صفحات: 8

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط