مقاله در مورد پرورش بوقلمون

این پروژه در مورد پرورش بوقلمون می باشد و از صفر تا صد پرورش بوقلمون که شامل اطلاعات و نکات پرورش دادن می باشد را توضیح می دهد.

مقدمه
پرورش بوقلمون اگرچه رمز و رازهای خاص خود را دارد اما از سود تضمین شده ای نیز برخوردار است.
اگر سرمایه اندکی دارید و دلتان می‌خواهد کسب و کاری راه بیندازید که سودش تضمین شده باشد و حاضرید برای رسیدن به این مهم شب و روز بدون خستگی کار کنید و صبرتان هم زیاد است، پرورش بوقلمون یک پیشنهاد وسوسه‌برانگیز است.

تغذیه
در اغلب موارد، بخصوص در مناطقي که بيماري کوکسيديوز ( اسهال خوني ) در طيور ديده شده باشد ، دان بوقلمون بايد حتما حاوي يک ماده مقابله کننده با کوکسيديوز  باشد . همچنين وجود يک ماده پيشگيري کننده بيماري سياه سر نيز در غذاي بوقلمون ضروري است.

غذا و آب بايد هميشه در دانخوري و آبخوري وجود داشته باشد . غذاي غير نرم يعني با ذرات درشت (pellet)  را ، ميتوان پس از هفته چهارم زندگي براي جوجه بوقلمون در نظر گرفت .

غذاي جوجه بوقلمون ها ( استار تر ) ، يعني پيش دانه را ميتوان از موسسات توليد کننده دان خريد و يا برابر فرمول هاي موجود خود تهيه نمود . همچنين ميتوان کنستانتره خريداري و با موادي نظير کنجاله سويا ، ذرت آسياب شده و مشابه آنها مخلوط نمود و دان مناسبي ساخت .

غذاي جوجه بوقلمون هاي در حال رشد ( رشد دانه ) را از سن هشت هفتگي تا عرضه به بازار بايد در اختيار بوقلمون هاي جوان قرار داد . اين جيره در حقيقت پلت هاي نرمي است که به دانه هاي خرد شده اضافه ميشود . کنستانتره مخصوص را نيز ميتوان با دانه هاي آسياب شده يا آرد سويا ذرت آسياب شده به نسبتي که کارخانه سازنده کنستانتره توصيه ميکند مخلوط نمود و در اختيار بوقلمون قرار داد .

پروتئين موجود در آرد سوياي پوست کنده براي بوقلمون هاي بالغ بسيار قابل هضم است ولي مواد هيدرو کربنه موجود در ان چندان قابل جذب نيست .

فهرست مطالب
مقدمه
تغذیه
واكسيناسيون
پرورش جوجه بوقلمونها
استفاده از نور براي پرورش بوقلمون
بهداشت و بهسازي
فضاي لازم
نكات مهم در جوجه ريزي
آشنايي با دو نوع بوقلمون
بوقلمون برنز آمریکای شمالی
بوقلمون سفيد
پرورش بصورت واحد های کوچک
مدیریت پرورش بوقلمون
مساحت کف آشیانه
نور رسانی
وسایل دان خوری
آبخوری
تنظیم دمای مطلوب متناسب با رفتار پرنده در بوقلمون
پرورش بوقلمون در چراگاه های یونجه کاری و به روش باز
آبخوری و دانخوری
روش صحیح مخلوط دان در میکسر عمودی
منابع گرمازا
گارد يا محافظ جوجه ها
دارو و درمان
کنيباليسم (همخواری)
انتخاب تخم برای جوجه‌کشی
ذخيره و مراقبت از تخم
دستگاه جوجه‌کشی


فرمت فایل: WORD

تعداد صفحات: 31

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.