مقاله هارد درایو و کنترلر آن

دانلود مقاله هارد درایو و کنترلر آن تحقیق دانلود مقاله هارد دیسک دانلود مقاله درایو مقاله درایو ac مقاله در مورد درایو مقاله در مورد درایور مقاله ای در مورد درایو مقاله گوگل درایو مقاله درمورد درایو اینورتر مقاله هارد دیسک مقاله هارد ssd مقاله هارد اکسترنال مقاله hard disk مقاله درباره هارد دیسک مقاله درباره هارد اکسترنال مقاله در مورد هارد دیسک مقاله در مورد هارد کامپیوتر مقاله در مورد هارد

hard_disk_drivee

 

فهرست
هارد درایو و کنترلر آن ۱
انواع کنترلر‌ها ۲
کنترلر ST 506 2
کنترلرهای ESDI 5
کنترلر IDE 8
استانداردهای ATA 9
استاندارد ATA-1 10
استاندارد ATA -2 11
استاندارد ATA- 3 12
استاندارد ATA- 4 13
استاندارد ATA- 5 14
استاندارد ATA- 6 15
استاندارد ATA- 7 15
اینترفیس و ابزارهای اسکازی ۱۵
مقایسه انواع استانداردهای SCSI-3 19
SCSI-1 19
SCSI-2 20
SCSI -3 21
SPI-2 یا اسکازی Ultra- 2 22
SPI-3 یا اسکازی Ultra3 ((Ultra160 23

هارد درایو و کنترلر آن
برای کنترل اطلاعات در هارد دیسک و نحوه ذخیره آن بر روی صفحات مغناطیسی آن و خواندن محتویات آن به حافظه RAM از یک مدار کنترلر استفاده می‌شود که معمولاً در کامپیوتر‌های XT بر روی یک بورد موسوم به کنترلر هارد بوده و در یک اسلات قرار می‌گیرد. در هاردهای جدید بر روی خود هارد دیسک تعبیه می‌شود و از یک کارت به عنوان واسط بین کنترلر و هارد و مادر‌بورد استفاده می‌شود. اگر سیستم ON board باشد این واسط یا آداپتور بر روی مادربورد قرار می‌گیرد ولی اگر ON bord نباشد بر روی یک کارت موسوم به مالتی I/O وجود دارد. در بسیاری از سیستمهای ON bord لین قابلیت که بتوانیم قسمت مربوطه روی مادربورد را غیر فعال نماییم و یک کارت واسط در اسلات‌ها قرار دهیم، را فراهم می‌سازد. برای اینکار باید جامپر‌ مربوط به هارد (مثلاً IDE) را بر روی مادربورد غیر فعال (Disable) و بر روی کارت فعال (Enable) نماییم و آنگاه کارت را در یک اسلات قرار دهیم. دراین نوع سیستمها برای اینکار یک سوئیچ یا جامپر وجود دارد. با غیر فعال کردن این جامپر یا جامپر‌ها می‌توانیم یک کارت مالتی I/O را در اسلاتها قرار دهیم. شکل ۸-۹ یک نوع مالتی I/O را نشان می‌دهد (روی کارت مالتی I/O هر سه واسط هارد، فلاپی و I/O وجود دارد) ولی برای کنترل هارد به تنهایی نیز کارتهای موسوم به کنترلر هارد (مثلاً IDE) وجود دارد که از آنها نیز می‌توانیم استفاده نماییم.


فرمت فایل: WORD

تعداد صفحات: 26

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.