پاورپوینت آشنایی با بسته بندی مواد غذایی، حبوبات و خشکبار

پاورپوینت آشنایی با بسته بندی مواد غذایی، حبوبات و خشکبار

مقدمه:
در این مطلب با خط بسته بندی حبوبات و خشکبار و مواد غذایی متداول آشنا می شوید. بسته بندی عبارت است از هنر و علم اماده سازی مواد غذایی برای انبار کردن، و در نهایت فروش. بسته بندی باید تا حد امکان ساده و ارزا ن باشد ضمن اینکه اهداف اولیه بسته بندی یعنی خاصیت حفاظتی و جذابیت رانیز دارا باشد. با عنایت به این که مواد بسته بندی توسط ماشین های مختلف فرایند می شوند بنابراین خواص دیگری نیز باید داشته باشند که عبارتند از: نرمش، قابلیت پذیرش چاپ، قابلیت استفاده در ماشین های لفاف، قابلیت دوخته شدن در حرارت، شکل پذیری به کمک باد یا خلا و یا فن اوریهای حرارتی. خواص مطلوب دیگری که به ویژه از دیدگاه صنایع غذایی مهم هستند عبارتند از: شفا فیت، نفوذپذیری یا غیر نفوذپذیری محصول نسبت به بخار اب و گازهای دی اکسید کربن، اکسیژن و نیتروژن.
اگر چه تعداد زیادی از مسائل فن اوری مربوط به استفاده از مواد پلاستیکی در بسته بندی مواد غذایی از جمله مشکلاتی هستند که کلا به صنعت بسته بندی مربوط می شوند ولی برخی از مسا ئل مربوط به طبیعت ماده به کار رفته در بسته بندی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند. موفقیت کاربرد پلاستیک ها در بسته بندی نیاز به همکاری تولید کنند گان مواد غذایی، سازند گان انواع پلاستیک ها، طراحان و در نهایت مصرف کنند گان دارد .ملاحظات اقتصا دی محدودیت های بیشتری را اعمال می کند، چرا که مصرف کننندگان صرفا به دنبال کیفیت محصول هستند تا بسته بندی انها.

فهرست مطالب:
مقدمه
شماتیک تولید
شرح مختصری بر عملکرد ماشین آلات
آشنایی بیشتر با صنعت بسته بندی صنایع غذایی
نیازمندی ها و ویژگیهای مهم مواد بسته بندی مواد غذایی
انواع بسته بندی موثر غذایی
مواد مورد استفاده در بسته بندی
مواد بسته بندی پلاستیکی
۱- پلی الفین ها
۲- ترموپلاستیک های غیر اتیلنی
پلیمر های مرکب
انواع پلی مرهای مرکب
مزایا بسته بندی

 

مناسب جهت استفاده در اجرای طرح کارآفرینی و ارائه دانشجویی
در قالب فایل پاورپوینت و قابل ویرایش


فرمت فایل: pptx

تعداد صفحات: 21

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط