مقاله عملیات بهره برداری نفت

مقاله عملیات بهره برداری نفت

بخشی از مقدمه: 
صنعت نفت، مهمترین بخش اقتصاد کشور و خواه و ناخواه این صنعت از دیر باز در سرنوشت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی ما ایفاگر نقش بسیار حساس و مهمی بوده است. با اکتشاف نفت در ایران کشور ما یکباره در کش و قوس سیاست بازیها اعمال نفوذها و قدرت طلبیها قرار گرفت و این ماده حیاتی که چرخ بزرگترین صنایع دنیا را به گردش در می آورد محور اصلی تغییر و تحولات در چهره سیاسی و اقتصادی کشور ما گردید. 
تاریخ نفت ایران سرشار از رمز و رازها و پیچیدگی هایی است که همچنان ناگشوده مانده و کسی را یارای آن نیست که به روشنی بگوید در این جولانگاه صنعت و سیاست قدرتهای بزرگ، چه رویدادهایی به وقوع پیوسته، رویدادهایی که متضمن سودها و زیانهایی برای سرزمین بوده است. 
صنعت نفت، صنعتی است بسیار عظیم و گسترده که در واقع ستون فقرات صنایع و اقتصاد و پایه های استراتژیهای سیاسی قرن بیستم را تشکیل می دهد، در اهمیت نفت باید گفت که تاکنون در جهان ارزش هیچ گنجینه و ثروتی حتی در مجموع به پای نفت نرسیده و تمام پیشرفتهای قرن حاضر به نحوی، مولود این ماده طبیعی بدون جانشین و گرانبها است. 

فهرست فصول:
فصل اول: عملیات بهره برداری نفت
فصل دوم: تعمیرات و نگهداری مخازن نمک زدایی در واحد بهره برداری
فصل سوم: آزمون آموخته ها، نتایج و پیشنهادات

 

مناسب جهت استفاده دانشجویان رشته شیمی، مهندسی شیمی، نفت و پتروشیمی
در قالب فایل word و قابل ویرایش


فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 115

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط