گزارش کارآموزی رشته شیمی در ایران‌ خودرو

مقدمه:
گزارش کارآموزی خود را با نام او آغاز می‌کنم که خالق هستی است. و شکر خدای را که در موقعیتی قرار گرفتم تا بتوانم با محیطی کاملاً صنعتی آشنا گردم و کاربرد رشته‌ی تحصیلی‌ام را برای اولین بار، خارج از محیط بسته‌ی آزمایشگاه تجربه کنم. در این مدت علاوه بر شناخت لزوم علم شیمی در این صنعت مهم، توانستم طریقه‌ی استفاده از آموخته‌هایم را بیاموزم. همزمان با حضور در کارخانه، تحولی اجتماعی که لازمه‌ی زندگی هر دانشجویی برای وارد شدن به محیط کار است در من بوجود آمد:
با محیط کار و روابط اجتماعی خاص این محیط آشنا گردیدم، لزوم وقت شناسی و حضور بموقع را با تمام وجود دریافتم، و شناخت چگونه بودن در محیطی واحد و در ساعتی معین با انسان‌های متفاوت برایم جالب بود.
گذر از تجربه‌ی هر یک از این مراحل برایم دارای اهمیت و ارزش بسیار است و در اینجا لازم است مراتب قدردانی خویش را از همه‌ی دست اندرکاران، سرپرستان و استادان خویش در این مجموعه‌ی صنعتی بنمایم، بالاخص «آقای …» سرپرست کارآموزی‌ام که بی دریغ تجربیات خویش را در اختیارم نهادند و مرا به جرم بی‌تجربگی کاری از دانستن اندوخته‌های خویش محروم نساختند و همیشه‌ی عمر ممنون ایشان خواهم بود.

تاریخچه ایران خودرو:
شرکت ایران‌خودرو (سهامی عام) در ۲۷ مرداد ۱۳۴۱ و با سرمایه اولیه یکصد میلیون ریال و با یک هزار سهم هزار‌ریالی تاسیس شد و در شهریور همان سال تحت شماره ۸۳۵۲ در اداره ثبت شرکت‌های تهران به ثبت رسید و از مهرماه سال ۱۳۴۲ فعالیت خود را با تولید اتوبوس آغاز کرد و پس از استقرار تجهیزات مربوطه به تولید آخرین مدل اتومبیل هیلمن با عنوان پیکان با ضرفیت اولیه سالانه ۶ هزار دستگاه اولین اتومبیل سواری به تولید رسید.
شرکت ایران خودرو که فعالیت خود را با تولید سواری پیکان، اتوبوس و مینی‌بوس آغاز کرد و به مرور زمان به تنوع حجم تولیدات خود افزود به طوری که در سال ۱۳۷۹ به تولید ۱۷۶۰۰۰ دستگاه خودرو با شکستن رکورد و به میزان قابل توجهی کمیت و کیفیت محصولات خود افزایش دهد.
شرکت ایران خودرو با داشتن ۷۰% از سهام تولید بازار بزرگترین تولید کننده خودرو در کشور است.

در ایران خودرو چندین مدیریت (سازمان) وجود دارد که با آنها آشنا می‌شویم:
مدیریت بدنه سازی
۱- سالن بدنه سازی سواری در کارخانه شمالی
۲- سالن بدنه سازی وانت در کارخانه شمالی
۳- سالن بدنه سازی RD
۴- سالن بدنه‌سازی جدید
مدیریت رنگ
۱- سالن رنگ شماره ۱
۲- سالن رنگ شماره ۳
۳- سالن رنگ شماره ۲
مدیریت مونتاژ
۱- سالن مونتاژ شماره ۱ (جهت خودروهای پیکان، پژو آردی و پژو ۲۰۶)
۲- سالن مونتاژ شماره ۲ (جهت خودروهای پژو ۴۰۵، پارس و سمند)
۳- سالن مونتاژ شماره ۳ (جهت خودروهای پیکان و وانت)
مدیریت قالب و پرس
مدیریت ریخته‌گری
مدیریت نیرو محرکه
کارخانه گیربکس سازی
کارخانه اکسل سازی
مدیریت لوازم تکمیلی و تزئینی
سالن مونتاژ

این فایل کاملا اصلاح  شده و با فرمت (word) در اختیار شما قرار می گیرد. (فایل قابل ویرایش است)
تعداد صفحات : ۸۵

 

مناسب جهت استفاده دانشجویان رشته شیمی و رشته های مرتبط
در قالب فایل word و قابل ویرایش


فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 58

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط