گزارش کارآموزی کارآفرینی و ایجاد کار

اهداف مقاله:‌
در طی این تحقیق ما قصد داریم راه های ایجاد کار را بشناسیم تا پس از پایان درس، توجه به قوه خلاقیت فردی و در نظر گرفتن استعدادهای موجود و پی بردن به نیازهای جامعه و شناخت امکانات موجود در گروه های چند نفره و اقدام به اشتغال زایی کردن تا این نسل جوان جویای کار در جامعه صاحب کار شوند. برای شروع کار از تجربیات کار آفرین محترم آقای …. جهت راه اندازی چاپخانه استفاده نمودیم.  

پیشگفتار: 
صنعت چاپ در کشورها سابقه ای دیرینه دارد شاید پیش تر از بسیاری صنایع جدید ، صنعت چاپ به کشورها وارد شد بنا بر این انتظار می رود از نظر نیروی کار متخصص و رعایت استاندارد های حرفه ای نیز نسبت به صنایع دیگر از موقعیت بهتری برخوردار باشد اما با نخستین مراجعه به چاپخانه و پایگیری یک  کار چاپی به آسانی فهمیده می شود که این صنعت از نظر ترتیب نیروی کار ماهر و انتقال دانش فنی بس فقیر است و در این زمینه هیچ کار اساسی و قابل اعتنایی صورت نگرفته است . نبود آموزش عالی معتبر چاپ و حتی دوره های کوتاه مدت آموزش فنی و حرفه ای در کشور انتقال دانش فنی را به طور عمده به آموزش استاد شاگردی محدود ساخته ، بنابراین نیروی کار دوره دیده هیچ سطحی (‌عالی تکنسین و کارگری ) تربیت نشده است . بخت خابیده آموزش چاپ به تازگی بسیار شده و طی چند سال اخیر آموزش ، نقل مجلس خانواده چاپ بوده و حرکت هایی در این زمینه صورت گرفته است . اما هنوز تا تحقق آموزش هدفمند و برنامه ریزی شده و کار بست آموخته ها در عمل و رعایت استاندارد های حرفه ای راه درازی در پیش داریم و تلخی تجربه های گذشته در کام ها از خوش بینی  بر خدر مان می دارد . گستردگی و تنوع رشته ها چاپ و مواد مصرفی و روش های آن به گونه است که کسب تخصص در همه شاخه های آن نا ممکن می نماید . بنابراین آموزش چاپ در هه رشته ها و شاخه های آن مستزم برنامه ریزی دقیق ، سرمایه گذاری قابل توجه و ایجاد فضاها ، امکانات ، کارگاه ها و آزمایشگاه های مناسب و همچنین توجیه مدیران و دست اندر کاران چاپ است و انجام چنین کار بزرگی تنها با مشارکت فعال خانواده بزرگ چاپ نهادهای صنعتی و مسؤلان دولتی این رشته مسیر می شود اما تازمانی که چنان موافقت و همیاری و اقدام بنیانی صورت نگرفته است ، نمی توان دست روی دست گذاشت باید عطش تشنگان دانش را در خانواده چاپ حتی به قدر جرعه ای یا قطره ای فرو نشاند. 

فهرست مطالب:
فصل اول
اهداف مقاله  
پیشگفتار  
مقدمه  
شرکت  
شرکت سهامی عام  
شرکت تضامنی  
شرکت نسبی  
شرکت های مختلط سهامی و شرکت مختلف غیر سهامی  
شرکت تعاونی  
شرکت با مسؤولیت محدود   
فصل دوم  
مقدمات تاسیس چاپ خانه  
اطلاعات عمومی  
محل چاپخانه  
خرید دستگاه های چاپخانه  
گمرک  
توضیح مختصری از کار ماشین آلات  
ملزومات چاپخانه  
استخدام پرسنل چاپخانه  
قرار داد کار  
تعهدات کارگر  
فصل سوم  
مراحل تولید  
اطلاعات نوشتاری (فونت)  
اطلاعات خطی
چاپ  
مراحل آماده سازی ماشین برای چاپ  
فصل چهارم  
مواد اولیه در چاپخانه  
چگونگی بازاریابی چاپخانه  
چگونگی محاسبه قیمت تمام شده  
انبار چاپخانه  
فروش محصول  
فصل پنجم  
حسابداری های چاپخانه  
فصل ششم  
مالیات- بیمه  
چگونگی پرداخت مالیات چاپخانه  
فصل هفتم  
مشکلات چاپ  
پیشنهاد یک چاپخانه دار برای بهبود وضع چاپ  
منابع 

این فایل کاملا اصلاح  شده و شامل: صفحه نخست، فهرست مطالب و متن اصلی می باشد و با فرمت (word) در اختیار شما قرار می گیرد. (فایل قابل ویرایش است)    
تعداد صفحات : ۵۷

 

مناسب جهت استفاده دانشجویان رشته مدیریت صنعتی، درس کارآفرینی
در قالب فایل word و قابل ویرایش


فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 57

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط