گزارش کامل طرح درس پژوهی و الگوهای تدریس

گزارش کامل طرح درس پژوهی و الگوهای تدریس

بخشی از متن:
فرایند درس پژوهی رویکردی است که باعث ارتقای سطح مهارت های حرفه ای معلمان به عنوان مهمترین نقش آفرینان در امر یاددهی و یادگیری، می شود. لذا تشکیل گروه های درس پژوهی در مدارس و تشریک مساعی معلمان با شرکت در جلسات هم اندیشی پیرامون اهداف و محتوای دروس، یک امر ضروری است که موجب دست یافتن به یک برنامه مقدماتی برای تدریس می شود.سپس با مشاهده و اجرای برنامه و نقد و بررسی ان، فرصتی برای رشد فراهم می آورد.
بر این اساس، پیرو دریافت بخش نامه ی جشنواره ی الگوهای مناسب یاددهی و یاد گیری، جهت اجرای طرح مذکور شورای معلمان  در مجتمع شهید علمدار- دبستان سعادت تشکیل شد و یک گروه درس پژوه جهت رفع موانع و مشکلات تدریس در کتاب تفکر و پژوهش پایه ی ششم تعیین گردید.
این گزارش سعی دارد فرایند اجرای طرح درس پژوهی در درس (خرسی که می خواست خرس بماند) از کتاب تفکر و پژوهش پایه ی ششم را توسط گروه مذکور تبیین نماید.

فهرست مطالب:
گام اول: مقدمات
گام دوم: تعیین هدف پژوهش
گام سوم: تعیین ماده و موضوع درسی
گام چهارم: تدوین طرح درس اولیه توسط اعضای گروه
گام پنجم: اجرای اولین تدریس 
گام ششم: گزارش نویسی و نقد و بررسی اولین تدریس  
گام هفتم: بازنگری مجدد طرح درس  
گام هشتم: تدریس دوم و تهیه گزارش مجدد
گام نهم:گزارش نویسی و نقد و بررسی تدریس دوم
گام نهم: بازتاب و پیامدهای تدریس

 

پس از دانلود می توانید مطالب را مطالعه کنید و با الگو قرار دادن آن مراحل طرح را اجرا کنید
در قالب فایل word و قابل ویرایش


فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 12

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط