طرح درس و روش تدریس هدیه های آسمان پنجم درس 12 خورشید پشت ابر

طرح درس و روش تدریس هدیه های آسمان پنجم درس 12 خورشید پشت ابر
آشنایی با حضرت مهدی (عج) و مطرح کردن نام و نقش و اثر او در جهان هستی و جهان اسلام، وظیفه فرد و گروه خاصی نیست؛ زیرا مهدویت اصلی عمیق و ریشه دار از اصول اسلامی به شمار می‌رود. انتظار فرج و درخواست ظهور حضرت، توصیه و ترغیب شد تا مؤمنین همواره چشم به راه او باشند و این تشویق تحقق همان پیوستگی روحی و وابستگی منتظران با رهبرشان است.

در این درس با ماجرای تولد امام مهدی (عج) و مشخصات ایشان  به عنوان دوازدهمین پیشوا و امام زنده که در غیبت به سر می‌برد، آشنا می‌شوند. به دانش آموزان در این درس یادآوری می‌شود که امام زمان (عج) به شیعیان توجه دارند و اگر چه ایشان ظاهر نیستند، ولی حاضر، هستند؛ به همین دلیل امکان کمک گرفتن از ایشان در کارها وجود دارد.

در این قسمت، طرح درس و روش تدریس درس مذکور به صورت یک فایل 10 صفحه ای آورده شده است. این فایل در دو قالب ورد و پی دی اف تهیه و تنظیم شده و امکان ویرایش آن وجود دارد.

اهداف درس:
✅ آشنایی با امام مهدی (عج) به عنوان دوازدهمین امام شیعه
✅ آشنایی با مشخصات امام زمان (عج)
✅ آشنایی با داستان تولد حضرت مهدی (عج)
✅ احساس علاقه به امام زمان (عج) و اعمال و رفتار ایشان
✅ تلاش برای الگوگرفتن از زندگی و اخلاق و رفتار امام زمان (عج)


فرمت فایل: WORD , PDF

تعداد صفحات:

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط