پاورپوینت اقتصاد حمل و نقل شهری

پاورپوینت اقتصاد حمل و نقل شهری

پاورپوینت اقتصاد حمل و نقل شهری
بخشی از متن:
حمل و نقل به طور کلی نقش بسیار مهمی در شکل گیری و به وجود آمدن تمدن ها داشته است . تجارتی که به این واسطه بین کشور های مختلف انجام میگیرد، تاثیر زیادی در رونق و شکوفایی و رشد کشورها دارد و از این حیث بسیار با اهمیت به شمار میرود.در این مقاله سعی کرده ایم انواع حمل و نقل ها را بررسی کرده و تمامی سوالات احتمالی شما را پوشش دهیم . امیدواریم از خواندن این مقاله که نسبتا طولانی است خسته نشوید و برایتان مفید واقع شود. هر سوالی داشتید در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. ( برای استفاده راحت تر میتوانید این مقاله را در مرورگر خود ذخیره و بوکمارک کرده و در زمان های بعدی از آن استفاده کنید )

به صورت کلی به انتقال کالا یا شی یا هرچیز دیگر حمل و نقل میگویند. حال این حمل و نقل میتواند به صورت داخلی و داخل مرز های یک کشور باشد، یا به صورت بین المللی و با کشور های خارجی دیگر باشد و میتوان کالا یا شی را به صوت ریلی یا جاده ای یا هوایی و یا دریایی انتقال داد.

اهمیت و ضرورت توجه به حمل و نقل در اقتصاد
هر چند که حمل و نقل به عنوان تنها عامل توسعه به حساب نمی آید، و علل و عوامل بسیار دیگری هم هست که موجب رشد و توسعه اقتصادی می گردد، اما نباید از خاطر دور داشت که یکی از عناصر کلیدی در توسعه اقتصادی، حمل و نقل است.

آثار اقتصادی حمل و نقل را می توان در رابطه با همه فعالیت های اقتصادی مثل صنایع کشاورزی، خدمات، توریسم و … برشمرد. اگر نگاهی به کشورهای پیشرفته جهان بیندازیم مشاهده خواهیم کرد که انها به موازات سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی، در امر حمل و نقل نیز سرمایه گذاری کرده اند و این بخش را هم زمان تقویت نموده اند تا بتوانند ارتباطات بین بخش های فعال مختلف که در جامعه فعالیت میکنند را به نحو احسن برقرار نمایند.

البته سرمایه گذاری در حمل و نقل مستلزم سرمایه گذاری سنگین است و کشورها برای برطرف کردن موانع و تنگناهایی که در حمل و نقل وجود دارد، ناچار به پرداختن چنین هزینه هایی می باشند.اهمیت و نقش حمل و نقل برای توسعه اقتصادی و اجتماعه به حدی است که سازمان ملل متحد نیز به منظور بهبود توسعه اقتصادی-اجتماعی کشورهای عقب مانده و یا در حال توسعه، بهبود همه جانبه حمل و نقل و ارتباطات را مطرح می نماید و با اعلام دهه های حمل و نقل، طرح ها و پروژه هایی را به منظور توسعه و بهبود سیستم حمل و نقل مطرح می کند.

فهرست مطالب:
اهمیت و ضرورت توجه به حمل و نقل در اقتصاد
تاریخچه نظام مدیریت و برنامه ریزی حمل و نقل
تقاضای سفر
ارتباط بین کاربری زمین و حمل و نقل
ارتباط بین فرم شهر و حمل و نقل
مزایای اقتصادی فرم شهر فشرده
موقعیت و شکل مراکز شهری
فرضیات اقتصادی درباره مزایای شهرهای چند مرکزی
مدیریت تقاضای سفر
اهداف و منافع کلی مدیریت تقاضا
نقش حمل و نقل در اقتصاد شهری
مشکلات سفرهای شهری با وسایل نقلیه شخصی
ضرورت مدیریت یکپارچه نظام شهری
سیاست های یکپارچه حمل و نقل و برنامه ریزی شهری
انتخاب مناسب ترین سیستم حمل و نقل درون شهری
تعریف حمل ونقل
انواع وسیله نقلیه
حمل ونقل دریایی
حمل ونقل زمینی
حمل ونقل هوایی
قطار
تراموا یا واگن برقی
اهداف سفر های شهری
طبقه بندی
معابرشهری براساس ویژگی راه
سیستم شعاعی
سیستم شطرنجی
سیستم حلقوی
سیستم ارگانیک
سیستم حمل و نقل عمومی
سیستم حمل و نقل خصوصی


فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 48

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط