پاورپوینت انواع سیم و کابل

سیم و کابل هادی های الکتریکی هستند که برای انتقال جریان برق استفاده می‌شوند. سیم ها از یک رشته مفتولی مسی یا آلومینیومی تشکیل شده اند، در حالی که کابل ها از چند رشته سیم به هم تابیده شده تشکیل شده اند. سیم ها برای مصارف خانگی و روشنایی و کابل ها برای مصارف صنعتی و انتقال برق با ولتاژ بالا استفاده می‌شوند.

پاورپوینت انواع سیم و کابل

بخشی از متن پاورپوینت:
انواع سیم و کابل برق، تجهیزات مهمی در سیستم الکتریکی هستند. این دو مفهومی کاملاً متفاوت دارند. یک سیم از یک هادی الکتریکی منفرد ساخته شده است، در حالی که یک کابل متشکل از یک گروه یا یک باندل (دسته) از سیم‌های چندگانه است که درون یک پوسته مشترک قرار گرفته‌اند. از سیم و کابل برای حمل جریان الکتریکی استفاده می‌شود.

امروزه به دلیل پیشرفت فناوری، تقریباً انرژی همه دستگاه‌ها از طریق برق تأمین می‌شود. چه در داخل خانه و چه در فضای بیرون، ما به برق مطمئن و بدون وقفه نیاز داریم که با انواع سیم و کابل مناسب به ما می‌رسد. نه تنها در بخش برق از کابل‌ها و سیم‌ها برای انتقال و توزیع برق به خانه و صنایع استفاده می‌شود، بلکه بخش مخابرات نیز بر انواع سیم و کابل برای انتقال بی‌وقفه داده‌ها متکی است. در این آموزش، انواع سیم و کابل را مرور می‌کنیم.

فهرست:
برچسب کابل‌ها
کابل افت خدمات
سیم‌های فیدر اصلی
سیم‌های تابلو برق
سیم‌های با غلاف غیرفلزی
انواع سیم و کابل
کابل کواکسیال هاردلاین یا هلیاکس
کابل چند هادی یا چند هسته‌ای


فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 45

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط