پاورپوینت تاسیسات الکتریکی

پاورپوینت تاسیسات الکتریکی

تاسیسات الکتریکی مجموعه‌ای از سیستم‌ها و تجهیزات است که برای تولید، انتقال، توزیع و مصرف انرژی الکتریکی در ساختمان‌ها یا صنایع به کار می‌روند. این تاسیسات شامل قطعاتی همچون سیم‌ها، کابل‌ها، پریزها، سوئیچ‌ها و تجهیزات حفاظتی می‌شود که برای اطمینان از ایمنی و بهره‌وری در استفاده از برق لازم است. تخطیط و اجرای مناسب تاسیسات الکتریکی در هر ساختمان یا سیستم، نقش حیاتی در اطمینان از عملکرد صحیح و کارآمد آن ایفا می‌کند.

بخشی از متن پاورپوینت:
یکی از موضوعات مهم در ساختمان‌ها، مراکز تجاری و صنعتی مربوط به تاسیسات الکتریکی می‌شود که باید دقت خاصی در پیاده‌سازی آن داشت. محول کردن این امور به مهندسان خبره باعث می‌شود تا شما از داشتن تاسیسات مناسب در محیط خود خیالی آسوده داشته باشید. موارد مهمی مانند سیستم اطفاء حریق، آنتن مرکزی، روشنایی، منبع تغذیه اضطراری، خدمات دوربین مدار بسته، تلفن، آسانسور و … همگی به این حرفه مربوط می‌شود. در این مطلب شما را با مراحل مختلف تاسیسات برق آشنا می‌کنیم تا اطلاعات جامعی در اختیار داشته باشید.

در هر کاری باید مقدمات لازم انجام شود تا کل پروژه با برنامه خاصی پیش رود. در این زمینه لازم است برنامه مناسب وجود داشته و کارهای مختلف پیش‌بینی شده باشند تا زمان دقیق انجام پروژه و جزئیات آن تعیین شود. در این مجال به معرفی این مقدمات می‌پردازیم.

فهرست:
مقدمات تاسیسات الکتریکی
محاسبات بار
سیستم‌های توزیع برق داخل و خارج ساختمان
شناخت مشخصات فنی ترانسفورماتورها و سایزینگ آنها
تابلوهای MV و LV
شناخت و سایزینگ کابل
جبران‌سازی ضریب توان
موتورهای الکتریکی القایی
جبران‌سازی ضریب توان
موتورهای الکتریکی القایی
اتصال کوتاه
طراحی روشنایی با استفاده از نرم افزار Dialux
سیستم‌های جریان ضعیف
ابزارهای لازم در تاسیسات برق ساختمان
انجام تاسیسات برق در ساختمان
نکات ایمنی برق کشی ساختمان


فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 41

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط