پاورپوینت سقف كرميت

پاورپوینت سقف كرميت

پاورپوینت سقف کرمیت
قسمتی از متن
در سالهای اخیر شاهد استفاده ی گسترده از سقف های تیرچه و بلوک با تیرچه فلزی با جان باز (اصطلاحا کرمیت ) می باشیم . سرعت نسبتا بالای اجرای این سقف ها به سبب عدم نیاز به شمع بندی و شاید قیمت تمام شده کمتر آنها موجب افزایش تمایل برای استفاده از این روش اجرای سقف شده است . محاسبه و اجرای این نوع سقفها دارای نکات و ریزه کاریهای اجرایی بیشتری نسبت به سایر سقفها می باشد که متاسفانه در بیشتر موارد نادیده گرفته شده و در مجموع شاهد وضعیت نامطلوبی در اجرای این سقف ها می باشیم.

این سقف در سال 1362 توسط آقای مهندس محمد جعفر کرمی ، ثبت اختراع شده و در سال 1375 ، آیین نامه ی جزییات اجرایی سقف کرمیت توسط ایشان منتشر شده است . و در نهایت در سال 1381 ، نشریه شماره 151 سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور ، تحت عنوان « راهنمای طراحی واجرای سقف تیرچه های فولادی با جان باز در ترکیب بابتن » تنظیم و منتشر شد ، تا حداقل ضوابط ومعیارهای لازم برای طراحی واجرای این گونه سقف های خود ایستا را بیان نماید . بدیهی است با توجه به ترکیبی بودن این سقفها از بتن و فولاد رعایت کلیه ی ضوابط مرتبط با موضوع در مباحث نهم و دهم مقررات ملی ساختمان ( ساختمانهای بتنی و فولادی ) لازم الاجرا می باشد .

آشنایی با سقف کرمیت
روی سقف نیز با 4 الی 10 سانتی متر بتن پوشانده می شود.
تیرچه ها از نوع خود ایستا بوده و به همین علت هیچ نوع شمع بندی در زیر سقف مورد نیاز نمی باشدو تیرچه ها به نحوی طراحی می شوند که بتوانند وزن بتن خیس، قالب ها و عوامل اجرایی سقف را به تنهایی تحمل کنند.

پس ازاین که بتن به 75% مقاومت مشخصه خود می رسد ، تیرچه های فولادی با بتن به صورت یک مقطع مختلط وارد عمل شده و بارهای مرده و زنده سقف را تحمل می کنند .
و……….

فهرست مطالب
1- مقدمه
2- آشنایی با سقف کرمیت
3- اجزای اصلی تشکیل دهنده سقف کرمیت
4- مشخصات فنی اجزای سقف کرمیت
5- مزایای استفاده از سقف کرمیت در مقایسه با سقف تیرچه و بلوک معمولی
6- انواع سقف کرمیت
7- مراحل اجرای سقف کرمیت
8- محدودیت های طراحی
9- جمع بندی
10- منابع


فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 125

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط