پاورپوینت ماسفت یا ترانزیستور

ماسفت یا ترانزیستور اثر میدانی نیمه‌رسانای اکسید فلز، نوعی ترانزیستور است که با استفاده از ولتاژ اعمال شده به گیت، جریان عبوری از بین درین و سورس را کنترل می‌کند. ماسفت‌ها به دلیل مزایایی مانند راندمان بالا، سرعت سوئیچینگ سریع و اندازه کوچک، در طیف گسترده‌ای از مدارهای الکترونیکی از جمله کامپیوترها، تلفن‌های همراه و لامپ‌های LED استفاده می‌شوند.

پاورپوینت ماسفت یا ترانزیستور

بخشی از متن پاورپوینت:
متداول‌ ترین FET با گیت ایزوله‌ شده که در کاربردهای مختلفی به کار می‌رود، ترانزیستور اثر میدانی نیمه‌ رسانای اکسید فلز یا ماسفت (MOSFET) است. IGFET یا MOSFET یک ترانزیستور اثر میدان کنترل‌ شده با ولتاژ است که با JFET تفاوت دارد و این تفاوت، یک الکترود گیت «اکسید فلز» است که از نظر الکتریکی نسبت به نیمه‌هادی اصلی کانال N یا کانال P با یک لایه بسیار نازک از ماده عایق‌ کننده (معمولاً اکسید سیلیکون) جدا شده است.

این الکترود گیت فلز ایزوله‌ شده بسیار نازک را می‌توان به عنوان یک صفحه خازن در نظر گرفت. ایزولاسیون گیت کنترل سبب می‌شود مقاومت ورودی ماسفت بسیار بزرگ و در محدوده مگااهم باشد.

فهرست مطالب:
ماسفت کاهشی
ماسفت افزایشی
تقویت کننده ماسفت
جمع‌بندی
ترانزیستور ماسفت و انواع آن
تقویت کننده ماسفت سورس‌مشترک
تقویت کننده ماسفت گیت‌مشترک
تقویت کننده ماسفت درین‌مشترک


فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 40

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط