پاورپوینت موتور BLDC چیست

موتور BLDC یا موتور بدون جاروبک دی‌سی، نوعی موتور الکتریکی است که به دلیل عدم وجود جاروبک، اصطکاک و استهلاک کمتری دارد. این موتورها راندمان و عمر طولانی‌تری نسبت به موتورهای جاروبک‌دار دارند و در بسیاری از لوازم برقی مانند ماشین لباسشویی، کولر گازی و پمپ‌ها استفاده می‌شوند.

پاورپوینت موتور BLDC چیست

بخشی از متن پاورپوینت:
یک موتور انرژی الکتریکی مصرفی را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند. انواع مختلفی از موتورها در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند که در بین آن‌ها، «موتورهای جریان مستقیم بدون جاروبک» (Brushless DC Motor) یا موتورهای BLDC به دلیل ویژگی‌های بارزی همچون قابلیت کنترل‌پذیری بالا و بهره‌‌وری و راندمان بالا با استقبال فراوانی روبه‌رو شده‌اند. مزیت دیگر این موتورها توانایی آن‌ها در صرفه‌جویی در انرژی است.

قصد داریم تا به زبانی ساده ساختمان، نحوه کارکرد و مزایای موتور BLDC را معرفی کنیم. سپس با روش‌های کنترل این موتور آشنا شویم.

اصول عملکرد موتور BLDC
هما‌ن‌طور که از نام این موتورها مشخص است، برای عملکرد به جاروبک نیاز ندارند. در موتورهای جریان مستقیم معمولی، جاروبک‌ها وظیفه رساندن جریان الکتریکی از طریق کموتاتورها به سیم‌پیچ‌های روتور را برعهده دارند. پس چگونه موتور بدون جاروبک جریان را منتقل می‌کند؟

فهرست مطالب:
اصول عملکرد موتور BLDC
مزایای موتور BLDC
کاربردهای موتور BLDC
کنترل موتور BLDC


فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 40

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.