گزارش کارآموزی مخابرات، امور مشترکین

گزارش کارآموزی مخابرات امور مشترکین مقاله کارورزی رشته برق

گزارش کارآموزی مخابرات، امور مشترکین (مقاله کارورزی رشته برق) در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۳۷ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از عناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

امور مشترکین
امور مشترکین یکی از بخش های شرکت مخابرات است که به مشترکین تلفن همراه اول و تلفن ثابت، در سطح استان خراسان شمالی به منظور رفع مشکلات مردم و همچنین قبوض مشترکان را به حساب آنها می آورد. البته این موضوع برای بانکهایی انجام می شود که ON LINE  نشده اند مانند بانکهای: کشاورزی، تجارت، مسکن.
این عمل اینگونه انجام می شود: هنگامی که مشترک قبض تلفن خود را چه همرا و چه ثابت باشد پرداخت نماید این قبوض از اول هفته تا آخر هفته در بانک جمع آوری می شود.  در امور مشترکین فردی مسئول جمع آوری این قبوض تلفن همراه یا تلفن ثابت از بانکهای مختلف درسطح مرکز استان  را عهده دار می باشد و همچنین افراد دیگری در سطح شهرستان های مختلف به انجام این کار در سطح شهر خود را دارا می باشند. هنگامی که فرد مسئول به بانک مراجعه و از بانک می خواهد که قبوض پرداخت شده تلفن ثابت یا همراه را به او واگذار نمایند آنان همراه این قبوض، چک بین بانکی را نیز که این چک حاوی تمامی مبالغ پرداخت شده قبوض تلفن همراه یا ثابت است به او می دهند که این چک برای شرکت مخابرات است.
فرد با گرفتن قبوض و چک و ژورنالهای بانکی به امور مشترکین مراجعه می کند و قبوض مربوط به تلفن همراه را با چک و ژورنالهای آن را به قسمت تلفن همراه می دهد و از اینجا کار کارکنان تلفن همراه شروع می شود. ابتدا مشاهده می کنیم که قبوض با ژورنالهای داده شده از بانک یکی است یا نه، در صورتی که در ژورنال قبضی با مبلغی دیگر ثبت شده یا در ژورنال مبلغی وجود دارد که قبض آن به امور مشترکین نیامده است آن را به فردی که مسئول جمع آوری قبوض است اطلاع داده تا به بانک مراجعه نماید و از جریان آن با خبر شود و به اطلاع امور مشترکین برساند.
هنگامی که قبوض با ژورنال و چک مشکلی ندارد می توان آن را به حساب مشترک برده و در سیستم حسابداری آن را ثبت کنند. چک در روزی که به امور مشترکین فرستاده می شود تمامی آن در دفتری به نام دفتر چکها به ثبت می رسد و اگر بانکی چک را بیشتر از حد صادر کرده باشد به آن مازاد چک گفته می شود و در دفتر این مازاد چک نیز یاد داشت می شود و به اطلاع بانک می رسد که این مبلغ مازاد است و برای چک بعدی آن را کسر نمایند. اصطلاح دیگری نیز وجود دارد که به آن کسری چک گویند، کسری چک به معنای آن است که بانک می بایست…………………………………….. ریال چک صادر می کرده در حالی که کمتر از آن مبلغ را به حساب مخابرات برده است و این نیز در دفتر چکها برای آن بانک ثبت می شود، و این نیز به اطلاع بانک مذبور می رسد.
افرادی که در سطح شهرستان های استان خراسان شمالی به منظور جمع آوری قبوض به استخدام شرکت مخابرات استان خراسان شمالی در آمده اند نیز در سطح شهرستان خود به جمع آوری قبوض از بانکهای مختلف نموده و آن را به شهر بجنورد امور مشترکین خراسان شمالی می آورند.
هنگامی که این قبوض چه قبوض شهرستان ها و چه قبوض شهر بجنورد کنترل و محاسبه شد آنان را برای پانچ به افراد مسئول این کار می دهیم که توسط دو نفر این عمل انجام می شود. پس از انجام عملیات پانچ می بایست آنان را در دفتر ثبت چک مبلغ چک و جمع مبلغ پانچ شده را با یکدیگر کنترل کرد.
قبوض پانچ شده را پس از ۱۵ روز وارد دفتر معین می نمایند.

 

فهرست مطالب:
امور مشترکین
خدمات قابل ارائه امور مشترکین
۱- انتظار مکالمه
۲- انتقال مکالمه
۳- ارائه ریز مکالمات بین شهری و بین الملل
۴- درخواست قطع خدمات سوریس های ویژه
۵- باز کردن قفل گوشی تلفن همراه
۶- تصحیح نشانی
۷- قطع موقت یا شخصی
۸- ارائه پاسخ استعلام وکالت
۹- رفع خرابی تلفن همراه
۱۰- محدودیت مکالمه
۱۱- صدور قبض المثنی و اصلاح مندرجات صورتحساب تلفن همراه
۱۲- درخواست کشف مزاحمت
۱۳- تغییر نام مستقیم
۱۴- تغییر نشانی
۱۵- تغییر نام غیر مستقیم (وکالتی)
۱۶- وصل مجدد
۱۷- قطع و وصل سیم کارت مفقودی یا سرقتی و تحویل سیم کارت جدید
۱۸- تعویض سیم کارت سوخته یا معیوب
۱۹- کشف مزاحمت تلفنی سرویس پیام کوتاه
۲۰- سرویس نمایشگر شماره
۲۱- رومینگ بین الملل
۲۲- فاکس همراه
۲۳- سرویس دیتای همراه
۲۴- پیام کوتاه
۲۵- انتقال فیش تلفن همراه
۲۶- تعویض شماره همراه
منابع و مآخذ

 


فرمت فایل: WORD

تعداد صفحات: 37

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط