بررسی عوامل محیطی جغرافیایی و انسانی پارک چیتگر

دانلود مقاله بررسی عوامل محیطی جغرافیایی و انسانی پارک چیتگر

مقدمه:
مجموعه‌ای که پیش رو دارید ماحصل تلاش در جهت کسب اطلاعاتی در رابطه با مجموعه‌ای فرهنگی- تفریحی- ورزشی پارک چیتگر است. علت محدود بودن اطلاعات در زمینه‌ی این مکان به این دلیل است که دسترسی کامل برای بررسی تمام جوانب موارد ذکر شده، واقعاً کار دشواری بود و مسئولین و کارگذاران این مجموعه هدف این بود که بر روی محیطی باستانی- طبیعی، جغرفیایی کار شود به این دلیل به محل‌های مرتبط با این مسئله که احتمال بی رقیب می‌تواند اطلاعاتی را در اختیارمان بگذارند (از قبیل سازمان میراث فرهنگی و پژوهشکده‌ی مردم شناسی و مصاحبه با آقای محب عل) سر زدیم اما متاسفانه هیچ کدام ما را در جهت ارائه موضوعی برای کار راهنمایی نکردند که خوب مسلماً این نیز یکی از معضلات آموزشی و اداری مراکز دولتی و خصوصی برای دانشجویانی که به دنبال تحقیقات خود و کسب اطلاعات بیشتر در جهت تحقق بخشیدن به اهدافشان هستند می‌باشد. پس از مطالعه و چک کردن سایت‌های مختلف در این رابطه با عنوان پارک چیتگر و زمینه‌های بسیاری که در جهت آموزشی- فرهنگی- ورزشی داشت برخورد کردیم و تصمیم گرفته شد که کار روی این مجموعه را که به هر ترتیب قابل دسترسی‌تر از موضوعات دیگر بود آغاز کرد و کارمان را با مصاحبه با مسئول و مدیریت پارک آقای آقاباشی شروع کرد و ایشان در جهت دسترسی به منابعی در رابطه با جنبه‌های مختلف چیتگر سوق دادند و هدایت کردند و عکس‌هایی را در زمینه‌ی نقشه‌های نقاط مختلف پارک و دیگر جوانب آن در اختیارمان قرار دادند که البته بعضی از آنها به علت تخصصی بودن در محدوده‌ی کار با جای نمی‌گرفت و از بررسی و پرسش در مورد آنها صرف نظر شد.

آبرفتهای کنونی
این بخش متشکل از جوان‌ترین نهشته‌های رودخانه با سیلابی است و در بستر رودخانه با سیلابی است و در بستر رودخانه، مسیل‌ها پادگانه های آبرفتی، مخروط افکنه‌های جوان و کالها بر جای گذاشته شده است. دشت جنوب تهران از این آبرفت پوشیده شده است. به طور کلی رسوبات در شمال تهران از رسوبات دانه درشت منفصل) قلوه سنگ، شن‌گرد شده بدون سیمان)، و در جنوب تهران رسوبات دانه ریز (سیلت و رس) تشکیل شده است، آبرفتهای کنونی که اکثراً به صورت رسوبات منفصل هستند کاملاً نفوذ‌پذیر بوده و مقاومت مکانیکی آنها نسبت به نقاط مختلف متفاوت است.

فهرست مطالب
مقدمه ۳
آبرفتهای کنونی ۵
آزمایشات تجزیه شیمیایی برگ درختان ۵
خصوصیات ۱۰
فرم تنه، قطر و ارتفاع درختان ۱۰
رطوبت ۱۲
زادآوری ۱۲
فلور جانوری ۱۴
گونه‌های گیاهی پوشش علفی و خاکی مابین پوشش درختی ۱۵
گونه‌های گیاهی پوشش گیاهی علفی و بوته‌ای: ۱۶
مشخصات جغرافیایی و اقلیمی منطقه ۲۲ شهرداری تهران ۲۱
پارک چیتگر ۲۴
شناخت کلی محیط طبیعی چیتگر ۲۵
پوشش درختی و درختچه‌های پارک جنگلی چیتگر ۲۶
امکانات پارک‌ و طرح‌های آتی آن ۲۸
شکل زمین (توپوگرافی) ۲۹
خصوصیات فیزیکی خاک ۳۰
بررسی و نحوه تأمین منابع آبی ۳۱
تعیین دبی و میزان فصلی آب سالانه ۳۱
خصوصیات شیمیایی خاک ۳۳
باغ گیاهان دارویی ۳۳
پژوهشکده گیاهان دارویی ۳۴
نصب تابلوهای راهنمای مسیر و اماکن پارک چیتگر ۳۶
استقرار یگان ویژه اجرائیات در پارک چیتگر ۳۶
آمار عملکرد و اقدامات صورت گرفته توسط یگان انتظامی مستقر در پارک چیتگر ۳۷
منابع ۴۰


فرمت فایل: WORD

تعداد صفحات: 52

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط