دانلود مقاله مودم

دانلود مقاله مودم

دانلود مقاله مودم

در این نسخه از «چگونه ابزار کار می‌کنند» به شما نشان می‎دهیم که چگونه مودم صفحات وب را برای شما باز می‌کند. ما از مودم ۳۰۰-baud شروع نموده و به تدریج تا سطح آموزش مودم ADSL ادامه خواهیم داد.
(توجه: چنانچه شما با مفاهیم «بیت»، «بایت» و کدها و علائم ASCII آشنائی ندارید بهتر است به سایت How Bits &  Bits works  مراجعه نمائید.)
۱-    کلمه Modem از دو کلمه Demodulator , Modulator تشکیل شده است. مودم اساساً دستگاهی است که اطلاعات دیجیتالی را به صورت سیگنال الکتریکی از طریق خطوط تلفن ارسال می نماید.
مودم فرستنده اطلاعات دیجیتالی را به صورت سیگنال قابل در خط تلفن ارسال و مودم گیرنده، سیگنال های دریافتی را به اطلاعات دیجیتالی تبدیل می نماید.
مودم های بی سیم wire less اطلاعات دیجیتالی را به امواج رادیویی تبدیل و مجدداً در مودم گیرنده امواج رادیوئی به اطلاعات تبدیل می‎شود.
مودم ها در سالهای ۱۹۶۰ ساخته شدند که از آنها جهت ارتباط بین کامپیوتر و ترمینالها و از طریق خطوط تلفن بهره برداری می گردید. شمای کلی نحوه ارتباط به صورت شکل زیر است.
(dumb terminal)
۲-    در یک چنین فرمی، یک ترمینال معمولی و بلااستفاده می‎تواند از طریق خط تلفن و شماره گیری با یک کامپیوتر اصلی در فاصله ای بسیار دور ارتباط برقرار کند.
ترمینالهای معمولی و ساده شامل یک صفحه کلید و یک صفحه نمایش
(key board & screen) می‎باشد که در آن سالها معروفترین آن مدل DEC-VT-100 بود که رفته رفته به صورت استاندارد در بازار مطرح گردید. مدل VT-100 یک صفحه نمایش با قابلیت نمایش ۲۵ خط و ۸۰ حرف (علامت) در هر خط می‎باشد.
هنگامیکه کاربر یک حرف را تایپ می کند، دستگاه مودم کد ASSII  را برای کامپیوتر ارسال نموده و کامپیوتر متعاقباً کد مربوط به آن حرف را بازپس می فرستد و حرف یا کلمه مربوطه بر روی صفحه نمایش داده می‎شود.
۳-    با ظهور کامپیوترهای شخصی در اواخر سالهای ۱۹۷۰ سیستمهای یولیتن بورد (BBS) وارد کار شدند. هر فردی یا یک کامپیوتر، یک یا دو مودم و یک نرم افزار BBS می توانست امکان تماس سایر کاربرها از طریق مودم با بولتن بورد را فراهم کند.
کاربران با اجرای terminal emulator بر روی کامپیوتر موفق به فعال کردن ترمینالهای معمولی و غیر فعال (dumb terminal) می شدند.
مودم های ۳۰۰ bps تا مدتها مورد توجه مردم بود. علت استفاده از مودم با این سرعت این بود که ۳۰۰ bps تقریباً نمایانگر ارسال یا دریافت ۳۰ حرف در ثانیه می‎باشد که بسیار از قدرت نوشتن با تایپ و یا خواندن توسط انسان بیشتر است.
هنگامیکه کاربران انتقال حجم وسیع اطلاعات و تصاویر را به بولتن بورد یا از آن آغاز نمودند، دیگر مودم های ۳۰۰ bps قابل تحمل نبودند. در این زمان مودم های با سرعت بالاتر به بازار آمد و تقریباً هر دو سال یکبار سرعت آنها به نحو زیر و به طرز چشمگیری افزایش یافت.


فرمت فایل: WORD

تعداد صفحات: 21

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط