مقاله استانداردها و اصول طراحی دکوراسیون منزل مسکونی

این تحقیق در مورد استانداردها و اصول طراحی دکوراسیون منزل مسکونی می باشد و به شیوه ها و معیارهای طراحی دکوراسیون بخش های مختلف منزل مسکونی می پردازد. این تحقیق به دانشجویان رشته های عمران – ساختمان ، معماری و دیگر رشته های مرتبط با آن پیشنهاد می گردد.

مقدمه
موارد زیادی هستند که در حین طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی باید به آن ها توجه کنید .
اگرچه گاهی دکوراسیون داخلی خانه کاری خسته کننده به نظر می آید اما اگر نکات لازم را بدانید و رعایت کنید خواهید دید که این کار نه تنها خسته کننده نیست بلکه بسیار مفرح و لذت بخش است.

بغیر از صرف هزینه برای خرید مبلمان و عناصر تزئینی، شما نیاز به انتخابی صحیح در خصوص رنگ ها، الگوها، زمینه مناسب و سبکی مشخص برای دکوراسیون داخلی خانه خود دارید و هم چنین نباید فراموش کنید که دکوراسیون خانه خود را باید با برنامه ریزی و طرح قبلی و از پیش تعیین شده شروع کنید و از همان ابتدا بدانید چه می خواهید و کار را از کجا باید شروع و به کجا ختم کنید.

نقاشی دیوارها
بسیاری از افراد از رنگ های خنثی مثل سفید، عاجی ،کرم روشن یا طوسی روشن برای دیوار های خانه خود استفاده می کنند.

این کار به هیچ وجه کار اشتباهی نیست که از رنگ خنثی برای نقاشی دیوارها استفاده نمایید و اگر در حال حاضر دیواری با چنین رنگی دارید خود را برای تغییر رنگ آن ها تحت فشار قرار ندهید.

اما اگر برای کسب تجربه ای جدید با رنگی جدید و متمایز واهمه دارند توصیه می کنیم ترس را کنار بگذارید و حداقل یک دیوار اصلی را به رنگ مورد نظر و دلخواه خود رنگ آمیزی کنید.

خواهید دید که حسی خوشایند که تا به حال آن را تجربه نکرده اید را احساس می کنید. فقط فراموش نکنید که اگر فضای شما کوچک است از رنگ های تیره اجتناب کنید تا فضا کوچک تر و گرفته به نظر نرسد.

سبک های دکوراسیون
تعداد زیادی سبک در دکوراسیون وجود دارد که شما می توانید یکی از آن ها را بر اساس سلیقه شخصی خود انتخاب و در دکوراسیون خانه خود از آن استفاده کنید.

برای مثال اگر جزو افرادی هستید که دوستدار وسایل آنتیک, پارچه های گلدار، سرویس های چوبی سنگین و کنده کاری شده هستید، سبک های سنتی یا فرانسوی می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشند. هم چنین اگر به وسایل اسپرت و ساده با رنگ های شاد علاقه دارید می توانید سبک مدرن را انتخاب کنید.

سبک های روستایی و کانتری نیز برای افرادی مناسب است که طرفدار سادگی، بی آلایشی، عناصر طبیعی در دکوراسیون، و وسایل کم هستند.

فراموش نکنید که لازم نیست انتخاب خود را تنها به یک سبک محدود کنید. شما این امکان را دارید که از سبکی تلفیقی در دکوراسیون خانه خود استفاده نمایید و دو یا سه سبک مختلف را در کنار هم در قسمت های مختلف خانه خود و یا به صورت ادغامی در یک فضا استفاده کنید.

فهرست مطالب
مقدمه
نقاشی دیوارها
سبک های دکوراسیون
رنگ در دکوراسیون
آشپزخانه
اصول اولیه طراحی
اصول چیدمان اجزای آشپزخانه
اصول نورپردازی در آشپزخانه
اصول طراحی کابینت آشپزخانه
اندازه گيري ديوار
اندازه گيري در و پنجره
اندازه گيري سقف
اتاق خواب
طراحی پلان
رنگ اتاق خواب
اسباب و وسایل اتاق خواب
نور اتاق خواب
5 فاکتور مهم در طراحی اتاق خواب
1) تناسب اتاق
2) ورود نور طبیعی به داخل اتاق
3) تهویه طبیعی
4) الگوی حرکتی مشخص
5) شرایط مناسب برای جا دادن لوازم (اکسسوری ها)
تزئین اتاق کودک
رنگ های متناسب برای اتاق کودک
اتاق کودکتان را با ابتکار تزئین کنید
مبلمان اتاق کودک
نشیمن
انتخاب سبک دلخواه
خلقیات یا احساس
نکات مورد توجه
فضای کار
انتخاب فضای مناسب
دفتر کار
ارزیابی نیازها
طرح‌بندی فضا
انتخاب میز
صندلی مناسب بخرید
فضای ذخیره‌سازی
نورپردازی
سرویس بهداشتی
محل استقرار سرویس ها
خصوصیات سطوح
روشویی
وان
شیر آلات
نیازهای نوری
10 اصل کلی برای طراحی دکوراسیون


فرمت فایل: WORD

تعداد صفحات: 51

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط