مقاله نقش جهانگردی در اقتصاد فرانسه

این  در این تحقیق به نقش و تأثیر جهانگردی بر اقتصاد کشور فرانسه پرداخته شده و این مقوله را از جهات مختلف مورد بررسی قرار می دهد. این تحقیق به دانشجویان رشته های اقتصاد ، حسابداری ، جهانگردی ، گردشگری و دیگر رشته های مرتبط پیشنهاد می گردد.

مقدمه
طبیعی است که شکل معماری در کشور فرانسه به ویژه شهر پاریس موجب شده بسیاری از مردم جهان دوست داشته باشند که کشور فرانسه و شهر پاریس را ببینند. اما یک دلیل دیگر هم برای هجوم جهانگردان به پاریس وجود دارد و آن هم این است که فرانسوی ها می دانند که چگونه جهانگردان را به سوی کشورشان جلب کنند. همین امر سبب شده است تا جهانگردان به سمت فرانسه هجوم آورند و فرانسوی ها هم از این راه برای ارتقای اقتصاد و صنعت خود استفاده می کنند. در این مقاله دلایل این امر و اینکه چگونه و چرا صنعت جهانگردی در کشور فرانسه مهمترین عامل اقتصادی به شمار می رود ذکر می گردد.

چرا فرانسه بیشترین جهانگرد را دارد؟
كشور فرانسه سالها است که بيشترين تعداد گردشگران جهان را به خود جذب مى كند. تنها درسال ۲۰۰۶ ، ۷۸ ميليون جهانگرد خارجى به فرانسه سفر كردند. در خيابان هاى شهرهاى مختلف فرانسه به خصوص پاريس همه نوع زبانى شنيده مى شود. براى اين جمعيت انبوه همه جا تابلوهاى راهنمايى وجود دارد تا مسير خود را به راحتى پيدا كنند.

در متروهاى پاريس كه اينك به خاطر وسعت و ميزان گسترش و جمعيتى كه به آن وارد مى شود، تبديل به شهرى زيرزمينى شده است، سيستم اطلاع رسانى به نحوى است كه هر كسى بتواند مسير حركت، ايستگاه هاى مختلف و ايستگاه مقصدش را از طريق علائم و تابلوهاى مختلف شناسايى كند. اين موضوع از اين جهت اهميت دارد كه نرخ تاكسى ها در اين كشور بسيار گران است و در نتيجه اكثر مسافران ناچارند از وسايل نقليه عمومى استفاده كنند.

به خاطر ترافيك سنگين در شهرهاى بزرگ و بخصوص پاريس كه حتى بيشتر از تهران است، حركت اتوبوس ها در شهرها به كندى صورت مى گيرد و بنابراين مترو در جابه جايى مسافران اهميت زيادى دارد. منتها جهانگردان از تسهيلات خاصى برخوردارند. آنها مى توانند از همه نقاط ديدنى شهر بازديد كنند. اين اتوبوس ها از مسيرهايى حركت مى كنند كه بتوانند مسافران را با سرعت بيشترى به مقصد برسانند و هفت دقيقه در اين مكان ها توقف مى كنند.

جهانگردان در صورت تمايل مى توانند مدت بيشترى در مكان مورد علاقه شان باقى بمانند و مطمئن اند كه هر هفت دقيقه به هفت دقيقه اتوبوس جهانگردى به آن مكان مى آيد. در شهرهايى مانند پاريس كه رودخانه از ميان آنها عبور مى كند قايق هاى بزرگى وجود دارد كه مسافران را جابه جا مى كنند. هر مسافرى مى تواند در ايستگاه هاى مختلف پياده شود و از اثر مورد نظرش ديدن كند و باز هم مطمئن باشد كه قايق ديگرى درزمان تعيين شده در اين ايستگاه توقف مى كند و وى مى تواند از طريق قايق به بازديدش ادامه دهد.

وجود راهنما در اين قايق ها به جهانگردان كمك مى كند تا اطلاعات مورد نيازشان را درباره هر نقطه از شهر دريافت كنند. در جاده هاى فرانسه در ورودى هر شهر تابلوهايى همانند تابلوهاى راهنمايى و رانندگى نصب شده كه اثر تاريخى جالب هر شهر روى آن كشيده شده و جهانگردان در صورت تمايل مى توانند به آن شهر وارد شوند و از آثار ديدنى آن بازديد كنند. مسافران از طريق اينترنت هم به راحتى مى توانند براى مقصد مورد نظرشان بليت رزرو كنند.

فهرست مطالب
مقدمه
چرا فرانسه بیشترین جهانگرد را دارد؟
توریسم در فرانسه ، صنعت نوین قرن بیست و یکم
چگونه فرانسه موفق‌ترین کشور توریستی جهان شد؟
دلایل موفقیت فرانسه
جنبه‌های تاریک ماجرا
مقایسه آمار جذب گردشگر ایران با کشور فرانسه
آمارتفصیلی گردشگری خارجی ورودی به کشور فرانسه
منابع


فرمت فایل: WORD

تعداد صفحات: 11

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط