پاورپوینت بررسی اثر تاریخی کلیسیوم

پاورپوینت بررسی اثر تاریخی کلیسیوم در قالب پاورپوینت powerpoint و قابل ویرایش و در ۳۶ اسلاید گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از عناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

پاورپوینت بررسی اثر تاریخی کلیسیوم

پاورپوینت بررسی اثر تاریخی کلیسیوم

مقدمه :
کلوسئوم یکی از عجایب هفت گانه جدید است؛ آمفی تئاتری افسانه ای که به محلی برای مبارزات خونین در زمان روم باستان تبدیل شده بود . خیلی ها با شنیدن کلمه « روم» به یاد گلادیاتورها و مسابقه های مرگبار آنها در دوران گذشته می افتند؛ مسابقه های هیجان انگیزی که در آنها هزاران تماشاچی دور تا دور هم می نشستند و مبارزه این گلادیاتورها یا اسیران جنگی قدرتمند را با همدیگر یا با شیرهای درنده تماشا می کردند.
یکی از این جایگاه های معروف که رومی های قدیم در آن می نشستند و این مبارزه های مهیج را تماشا می کردند. آمفی تئاتر کلوسئوم است که سال های طولانی به محل مبارزه گلادیاتورهای زیادی در دوران روم باستان تبدیل شده بود.
این آمفی تئاتر افسانه ای یکی از عجایب هفت گانه جدید دنیا به شمار می رود.

چه کسی کلوسیوم را تاسیس کرد و به چه علت ؟
این سرزمین در عرض یک سال چهار امپراتور را به خود دید تا اینکه وسپاسیان از خاندان فلاویان در سال های ۷۰ تا ۷۲ به قدرت رسید .
از یک سو برای اینکه سلطه و سیطره اش را روی مردم روم دو چندان کند و خودی نشان بدهد و از سوی دیگر تنش های یک سال اخیر را کم کند، دستور داد آمفی تئاتری با وسعت تقریباً ۲۵۰۰ متر مربع با بیش از ۴۵ متر ارتفاع و گنجایشی بالغ بر ۵۰ هزار نفر بسازند.

امپراتور وسپاسیان مرد باهوشی بود چون می دانست که باید برای مردم نمادی بسازد که یادآور خدماتش به رومیان باشد؛ به خاطر همین تصمیم گرفت با خشک کردن زمین های باتلاقی بین تپه های اسکوئیلین و کائلین آمفی تئاتر بزرگی بنا کند .

ساختمان کلسیوم روم قدیم بوسیله امپراطور وسپانسین در سال ۷۰ میلادی شروع شد.
بعد از مرگ وسپانسین در سال ۷۹ میلادی پسر او تیتوس انرا کامل کرد ودر سال ۸۰ میلادی ساختمان افتتاح شد . کلوسئوم در زمان امپراتوری روم باستان به عنوان یک تماشاخانه بیضی‌وار در مرکز شهر رم فعلی در کشور ایتالیا ساخته شده است.
این تماشاخانه یا آمفی‌تئاتر بزرگترین بنای از نوع خود در دوره امپراتوری روم باستان بوده است.

و…………..

عناوین استفاده شده در این پاورپونت :
مقدمه
چه کسی کلوسیوم را تاسیس کرد و به چه علت ؟
و همچنین در ادامه …
معماری ومهندسی کلسیوم روم
ورود و خروج تماشگران
جایگاه هاو ترتیب صندلی ها
همچنین
چرا کلسیوم ساخته شد؟
کلوسئوم در قرون وسطی
نمایش گلادیاتورها


پاورپوینت بررسی اثر تاریخی کلیسیوم به صورت فایل دانلودی می باشد شما بعد از پرداخت مبلغ مورد نظر می توانید در همان لحظه فایل را دریافت نمایید. در صورتی که به هر دلیلی موفق به پرداخت و یا دانلود نشدید از قسمت تماس با ما سایت، به ما اطلاع دهید تا در کمترین زمان ممکن به مشکلات شما رسیدگی کنیم.


فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 36

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.