بررسی نقش جوانان در پیشبرد اهداف جهاد اقتصادی

دانلود مقاله بررسی نقش جوانان در پیشبرد اهداف جهاد اقتصادی

دانلود مقاله بررسی نقش جوانان در پیشبرد اهداف جهاد اقتصادی
بیان مسئله
بررسی نقش جوانان در پیشبرد اهداف جهاد اقتصادی
جوانان در جریان تحولات مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و…در کشور همیشه نقش موثر و قابل توجهی ایفا کرده اند.بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری جوانان چشمه های لایزال الهی و گنجینه های گرانقیمت، بسیار ارزشمند جامعه و امیدهای انقلاب آینده و اسلام هستند.در سال جهاد اقتصادی باید از استعدادهای درخشان دانشمندان جوان ایرانی حداکثر استفاده را کرد و مسئولان با اعتماد به جوانان و سپردن کارها خودباوری و اعتماد به نفس را در جوانان تقویت کنند. منظور از «جهاد اقتصادی »، انقلاب اقتصادی و تلاش برای رسیدن به اهداف کلان اقتصادی است و جوانان باید نقشی فعال تر در این عرصه نسبت به سایر مردم داشته باشند.اعتماد به نفس جوانان با مشورت کردن با آنها و ایجاد رقابت و مسابقه در سطح قله های علمی و اقتصادی امکان پذیر است یعنی باید کاری را تعریف کرده و مجری آن را جوانان قرار دهیم.جوانان موتور محرکه جهاد اقتصادی هستند.جوانان می توانند در سال «جهاد اقتصادی » از طریق انگیزه ها، توانایی ها و اعتقادات خود الگوی خوبی در پیشرفت کشور برای سایر کشورها باشند.در سال جهاد اقتصادی برای استفاده از استعدادها، توانمندی ها، خلاقیت ها و ابتکارات جوانان باید به ایجاد اشتغال برای آنها پرداخت. همچنین در این سال باید برای ورود جوانان به میدان جهاد اقتصادی و به نمایش گذاشتن توانمندی هایشان تلاش کرد.

برنامه ریزی برای ورود جوانان به عرصه جهاد اقتصادی
مسلماً در سال جهاد اقتصادی یکی از زمینه های ورود به این سال و بهره گیری از آن برنامه ریزی برای ورود جوانان به این عرصه است.بسیاری از جوانان ما دارای استعدادها و توانمندی هایی هستند که از نظر علمی آنها را رشد داده است و زمینه به دست آوردن تجربه را در آنها فراهم کرده است.اگر می خواهیم جوانان را وارد عرصه اجتماعی کنیم و از علم آنها استفاده کنیم باید اجازه دهیم به تدریج تجربه به دست بیاورند، در این صورت مسلماً نسل جدید کارایی و توانمندی بیشتری خواهد داشت و کارسازتر خواهد بود.ما باید زمینه استفاده از توان کسانی که توانمندی دارند و می توانند در کشور تحول اقتصادی به وجود بیاورند فراهم کنیم که از این تعداد بخش قابل توجهی جوانان و بخش دیگری افراد با تجربه هستند. اساس تحول اقتصادی برای ایجاد اشتغال، جوانان هستند.با اشتغال جوانان می توان هر کار مهمی را انجام داد؛ یکی اینکه جوانان مشغول به کار شده و انگیزه برایشان فراهم می شود. دوم اینکه از وجود آنها برای بهره وری بیشتر در سال جدید استفاده می شود.

مقدمه:
با توجه به پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب و تأکید ایشان بر حرکت های جهشی و مجاهدانه در راه پیشرفت های اقتصادی، این ضرورت بیش از پیش احساس می شود که جوانان باید اقدامات منسجم و هماهنگی را در تحقق عینی جهاد اقتصادی انجام دهند، باتوجه به عشق و دلدادگی جوانان به رهبر معظم انقلاب اسلامی و لطف معظم له به جوانان، این قشر باید برای تمامی دولتمردان به عنوان الگوی رفتاری قرار گیرند و درواقع جوانان موتور محرکه جهاد اقتصادی هستند. قدرت اصلی جوانان شور و نشاط جوانی، انرژی و قدرت بدنی لازم و امید به آینده رو به جلو است که این ۳ خصلتی است که جوانان دارای آن هستند.اگر این ۳ خصلت با تخصص و علم همراه شود، پله به پله حرکت داده شود، علم و انرژی جوان همراه با تجربه شود و به پختگی برسد با افزودن انگیزه های معنوی به آن می توان بسیاری از خواسته هایی که کشور و جوانان دارند، برسیم. در مسیر تقویت روحیه جهادی باید به استحکام روحیه معنویت، تدین، اخلاص و رضای خدا در میان جوانان توجه کرد.

فهست مطالب:
مقدمه
بیان مسئله
بررسی نقش جوانان در پیشبرد اهداف جهاد اقتصادی
برنامه ریزی برای ورود جوانان به عرصه جهاد اقتصادی
تقویت روحیه جهادی جوانان
جوانان مهمترین رکن در جهاد اقصادی هستند
بسط گفتمانی اصلی ‏ترین رسالت جوانان در جهاد اقتصادی است
نقش اصلی در ˝جهاد اقتصادی˝ با جوانان است
تکلیفی بر دوش مسئولان و مردم وبه خصوص جوانان
ابتکار و خلاقیت جوانان در تحقق شعار جهاد اقتصادی
بحث و بررسی موانع قانونی جهاد اقتصادی
جهاد اقتصادی، عامل خودکفایی و استقلال
تقابل جوامع مادی گرا و آخرت گرا
جهاد اقتصادی، جهاد خودکفایی و استقلال
ضرورت قطع رابطه اقتصادی با دشمنان
نتیجه گیری
منابع


فرمت فایل: WORD

تعداد صفحات: 19

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط