طرح درس و روش تدریس ریاضی چهارم فصل 7 احتمال

طرح درس و روش تدریس ریاضی چهارم فصل 7 احتمال
برای پیشبرد درس در مورد بیان کلمه‌هایی مثل شانس و احتمال در زندگی روزمره توضیح دهید و چند مثال بزنید. از دانش آموزان نیز بخواهید چند مثال بزنند و از این عبارت‌ها استفاده کنند. سپس بخواهید فعالیت1 این درس را انجام دهند.

پس از بررسی جواب‌های دانش آموزان و بحث در مورد آن‌ها سؤال دو را انجام دهید. در جمع بندی 5 عبارت مورد نظر را روی تخته بنویسید و در مورد هرکدام توضیح دهید تا برای انجام کار در کلاس آماده شوند.

پس از آن فعالیت دوم درس را انجام دهید. در این فعالیت با توجه به احتمال کمتر یا بیشتر برای وقع یک پیشامد دانش آموزان باید انتظار خود را بیان کنند. سپس با آزمایش کردن بررسی کنند که آیا در احتمال تجربی نیز مطابق میل آن‌ها اتفاق می‌افتد یا نه.

در این قسمت، طرح درس و روش تدریس درس مذکور به صورت یک فایل 4 صفحه ای آورده شده است. این فایل در دو قالب ورد و پی دی اف تهیه و تنظیم شده و امکان ویرایش آن وجود دارد.

اهداف درس
✅ بیان احتمال وقوع یک پیشامد با عبارت‌های مختلف
✅ دلیل آوردن برای عبارت بیان شده
✅ انجام آزمایش و بررسی احتمال تجربی وقوع یک پیشامد


فرمت فایل: WORD , PDF

تعداد صفحات:

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط