پاورپوینت کاربرد کلید در مدار

کلید در مدار برای قطع و وصل جریان الکتریکی به کار می‌رود. با قطع کردن کلید، مدار باز می‌شود و جریان الکتریکی متوقف می‌شود. با وصل کردن کلید، مدار بسته می‌شود و جریان الکتریکی دوباره برقرار می‌شود.

کلیدها انواع مختلفی دارند از جمله:

  • کلیدهای ساده: این کلیدها فقط دو حالت روشن و خاموش دارند.
  • کلیدهای چند حالته: این کلیدها می‌توانند چند حالت مختلف داشته باشند، مانند کلیدهای dimmer که برای تنظیم نور لامپ استفاده می‌شوند.
  • کلیدهای اتوماتیک: این کلیدها به طور خودکار مدار را قطع و وصل می‌کنند، مانند کلیدهای تایمردار.

پاورپوینت کاربرد کلید در مدار

بخشی از متن پاورپوینت:
کاربرد مدار الکتریکی کلید یک پل:
از این مدار برای قطع و وصل وسایل الکتریکی و روشن و خاموش کردن لامپها در اتاق های کوچک ، انباری ، حمام ، آشپزخانه و توالت استفاده می شود.

طریقه اتصال کلید یک پل:
در این مدار ابتدا سیم فاز به کنتاکت تخت فیوز وصل و سپس از کنتاکت سر فیوز به جعبه تقسیم می رود. سیم فاز از جعبه تقسیم به یکی از ترمینال های کلید یک پل وصل می شود. از ترمینال دوسیم کلید یک پل ، سیم برگشت به یکی از ترمینالهای سرپیچ وصل و سیم نول به ترمینال بدنه ی سرپیچ متصل می شود.

فهرست مطالب:
کلید یک پل
کلید دوپل
کلید تبدیل
رله راه پله
کلید صلیبی
کلید فتوسل
دیمر
کلید کولر
رله ضربه ای


فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 40

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط