پاورپوینت کلید حرارتی چیست

کلید حرارتی یک نوع کلید الکترومکانیکی است که برای حفاظت از موتور الکتریکی در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه استفاده می‌شود. این کلید با استفاده از یک بیمتال که در اثر عبور جریان بیش از حد گرم می‌شود و خم می‌شود، عمل می‌کند. خم شدن بیمتال باعث قطع شدن مدار و خاموش شدن موتور می‌شود.

پاورپوینت کلید حرارتی چیست

کلید حرارتی چیست
کلید حرارتی سوئیچی است که به طور خودکار (اتوماتیک) برای حفاظت موتور در مقابل آسیب ناشی از افزایش جریان عمل می کند. افزایش جریان می تواند به صورت اضافه بار باشد یا به صورت افزایش ناگهانی (جریان اتصال کوتاه). در هر دو حالت کلید حرارتی از مدار حفاظت می کند.

به نوع اول این افزایش جریان خطای حرارتی و به نوع دوم افزایش جریان، خطای مغناطیسی می گویند. همچنین موقع راه اندازی موتور و در مدت کوتاهی موتور تا چند برابر جریان نامی (5تا8برابر) ، از مدار جریان می کشد که اگر از یک بریکر معمولی استفاده کنیم سریعا مدار را قطع می کند و عملا مانع روشن شدن موتور می‌شود. اما کلید حرارتی با تشخیص این موضوع برای مدت کوتاهی به موتور اجازه می دهد تا برای راه اندازی جریان مورد نیاز خود را تامین نماید و درصورتی که موتور مشکل داشته باشد و نتواند طی این زمان به دور موتور مورد نظر برسد مدار را قطع می کند.

فهرست مطالب:
کلید حرارتی چیست
انواع کلید حرارتی چگونه کار می کند؟
معایب و مزایای استفاده از کلید حرارتی
رله های حالت جامد SSR
وظایف و کاربردهای کلید حرارتی
تجهیزات جانبی کلید حرارتی کدامند
بررسی رله فیندر ، راهنمای انتخاب و نصب کلید حرارتی
از کلید حرارتی چگونه استفاده می شود؟


فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 45

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط