کنترل هموار نوسانات تولید برق فوتوولتائیک (PV) و توان بادی، مبنی بر باتری‌خانه ذخیره کننده انرژی (BESS)

در این مطلب از سایت دانلود بانک مقالات فارسی ترجمه مقاله انگلیسی isi رشته برق ieee با عنوان کنترل هموار نوسانات تولید برق فوتوولتائیک (PV) و توان بادی، مبنی بر باتری‌ خانه ذخیره کننده انرژی (BESS) (دانلود تحقیق و مقالات رشته برق) را به صورت فایل WORD و قایل ویرایش برای شما کاربران گرامی گردآوری کرده ایم که دارای ۲۷ صفحه می باشد

کنترل هموار نوسانات تولید برق فوتوولتائیک (PV) و توان بادی، مبنی بر باتری‌ خانه ذخیره کننده انرژی (BESS)

کنترل هموار نوسانات تولید برق فوتوولتائیک (PV) و توان بادی، مبنی بر باتری‌خانه ذخیره کننده انرژی (BESS)

کنترل هموار نوسانات تولید برق فوتوولتائیک (PV) و توان بادی، مبنی بر باتری‌خانه ذخیره کننده انرژی (BESS)
چکیده :
از باتری خانه ذخیره کننده انرژی (BESS) برای مقاصد فعلی هموار کردن (منظور از بین بردن نوسانات) نوسانات تولید انرژی بادی و خورشیدی استفاده می شود. این سیستم‌های قدرت هیبرید مبنی بر BESS، به یک استراتژی کنترل مناسبی که بتواند به‌صورت موثری سطوح توان خروجی و حالت شارژ (SOC) باتری را تنظیم کند، نیازمندند. این مقاله، نتایج بررسی شبیه سازی سیستم قدرت هیبرید بادی/ فوتوولتائیک (PV)/BESS را که به منظور بهبود عملیات هموار کردن شکل موج توان تولیدی خروجی، و موثر بودن کنترل SOC باتری انجام شده است، ارائه می دهد. یک روش کنترل هموار برای کاهش نوسانات توان خروجی هیبریدی بادی/PV و نیز تنظیم SOC باتری تحت شرایطی خاص، در اینجا ارائه شده است. یک روش جدید تخصیص توان لحظه ای مبنی بر BESS نیز پیشنهاد شده است. فواید این روش‌ها نیز با استفاده از نرم افزار MATLAB/SIMULINK بررسی شده است.

اصطلاحات مربوط__ کنترل هموار سازگار، باتری خانه ذخیره انرژی (BESS)، تولید توان خورشیدی، حالت شارژ(SOC) ، تولید توان بادی.

فهرست اصطلاحات
WPGS : سیستم تولید WP
PVGS : سیستم تولید توان PV
Vbat: ولتاژ ترمینال سیستم ذخیره انرژی باتری (V)
Ibat : جریان سیستم ذخیره انرژی باتری
Vocv : ولتاژ مدار باز باتری (V)
Rbatint : مقاومت داخلی سیستم ذخیره انرژی باتری
Rch : مقاومت داخلی شارژ
Rdis : مقاومت داخلی دشارژ
SOC : حالت شارژ (%)
SOCini : مقدار اولیه SOC (%)
η: بازده (راندمان) شارژ/دشارژ
chη : بازده شارژ (%)
disη : بازده دشارژ (%)
Qbat : ظرفیت سیستم ذخیره انرژی باتری (KWh)
استراتژی کنترل هموار مبنی بر SOC :
ui : وضعیت استارت-استاپ واحد i
SOCi : SOC واحد i (%)
SODi : حالت دشارژ واحد i (%)
L : تعداد کل PCS
M : تعداد کل تجاوز از ماکزیمم (بیشینه) محدودیت‌های حد توان مجاز
T : دوره تناوب تحقیق شده
n : تعداد نمونه‌ها
Δt : سیکل کنترل (ثانیه)
و………..

عنوان اصلی مقاله:  Battery Energy Storage Station (BESS)-Based Smoothing Control of Photovoltaic (PV) and Wind Power Generation Fluctuations
ترجمه فارسی عنوان: کنترل هموار نوسانات تولید برق فوتوولتائیک (PV) و توان بادی، مبنی بر باتری‌خانه ذخیره کننده انرژی (BESS)
تعداد صفحات انگلیسی:  ۱۰ صفحه
تعداد صفحات ترجمه فارسی:  ۲۷ صفحه
قیمت ترجمه فارسی:  ۱۰۰۰۰ تومان
دانلود نسخه انگلیسی ژورنال و خرید ترجمه فارسی به صورت آنلاین  از لینک های پایین


کنترل هموار نوسانات تولید برق فوتوولتائیک (PV) و توان بادی، مبنی بر باتری‌خانه ذخیره کننده انرژی (BESS) به صورت فایل دانلودی می باشد شما بعد از پرداخت مبلغ مورد نظر می توانید در همان لحظه فایل را دریافت نمایید. در صورتی که به هر دلیلی موفق به پرداخت و یا دانلود نشدید از قسمت تماس با ما سایت، به ما اطلاع دهید تا در کمترین زمان ممکن به مشکلات شما رسیدگی کنیم.


فرمت فایل: WORD

تعداد صفحات: 27

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط