دانلود مقاله انیمیشن چیست ؟

What animation Paper

دانلود مقاله انیمیشن چیست

انیمیشن چیست ؟

از روزهای آغازین سینما ، تصاویر متحرک برای بیان بصری اندیشه های جدید و کشف نوآوری های فنی به کار رفت. در نتیجه این دو جنبه با هم توسعه یافت فیلم های انیمیشن ، حرکت جسمانی و اندامی را به گونه ای تصویری بازسازی می کنند. اما فیلم انیمیشن ، بر خلاف فیلم زنده ، از انعطاف بیشتری برای کاربرد خلاقه حرکت بر خوردار است. یعنی انیمیشن با کند و تند کردن حرکات یا کاربرد طنز آمیز یا بیانگرایانه آن می توند تواناییهای جسمانی را جلوه ای اغراق آمیز ببخشد. هنر انیمیشن نیز از همین جا آغاز می شود همه ما با فیلم کارتون به عنوان تفریحی همگانی ، بویژه برای کودکان ، آشناییم ، تلویزیون عرصه ای جهانی را برای این نوع از فیلم کارتون فراهم آورده است. وچنین می نماید که تقاضا برای آن هیچ گاه ، فروکش نخواهد کرد. برخی از فیلم های انیمیشن نه فقط از جاذبه ای آنی برخوردارند بلکه فراموش نشدنی و حاوی تعابیر جالب اجتماعی اند. به مدد تکنولوژی عصر حاضر گوشه گوشۀ زندگی انسان امروزی را می توان به تصویر کشید تصویری پویا و زنده که عمیقی ترین آثار روان شناختی را بر روح انسان پیاده می کند ـ دوران کودکی ما با تصاویر متحرک فراوانی در قالب فیلم کارتون و از طریق رسانه فراگیر تلویزیون سپری شد. تصاویر متحرکی که ساعت هایی از روز را صرف تماشای آن می کردیم نقاشی هایی بود ، ساخته دست هنرمندان بزرگ همچون ] جوزف باربرا [ ـ والت دیزنی ـ لری پانترو ـ جک زندر نسل حاضر نیز همانند ما حس زیبا خواهی دارند ـ کودکانی که رغبت فراوانی برای دیدن فیلم های انیمیشن دارند اکنون انتظارات وسیع تری را ناخواسته ابراز می کنند.

شاید فیلم های انیمیشن آموزشی بتواند طیف وسیعی از این انتظارات را برآورده سازد.

واقعیت چنین است که انیمیشن های تولید شده در دهه اخیر چنان از متدهای قدیمی فاصله گرفته است که مخاطبان بسیار زیادی از میان بزرگسالان به سوی خود جذب کرده است.

تصاویری که امروزه در فیلم های انیمیشن شاهد آن هستیم بسی گسترده تر از تصاویر دنیای موش ها و خرگوش ها است. استفاده از تکنولوژی مدرن و ورود کامپیوتر به این عرصه شرایطی فراهم آورده است تا شرکت های بزرگ تولید انیمیشن فیلم های بلند سینمایی انیمیشن را با موضوعات مختلف و اهداف متفاوت به علاقه مندان عرضه کرده و از این راه درآمدهای کلانی در طول سال برای خود به ارمغان می آوردند ـ با این بهانه که انیمیشن امروزه به عنوان صنعت در زمینه فیلم و سینما در خدمت اقتصاد نیز هست می رویم تا بررسی کوچکی در باب اقتصادی این هنر داشته باشیم.

اصول مکانیکی تصاویر متحرک

متحرک سازی عبارت است از ضبط قاب به قاب هرگونه تصویری روی فیلم ؛ نوار ویدئو ، یا حافظه رقمی کامپیوتر متحرک سازی عملاً به کاری گفته می شود که اجرا کننده آن توانایی کنترل تمام عناصر موجود در هر قاب را داشته باشد. گفتیم که انیمیشن تصاویر پشت سر هم و متوالی است که بر روی فیلم ضبط شده و چشم انسان آن را متحرک می پندارد ـ دلیل این پنداشتن عاملی فیزیولوژیکی به نام ( پایداری دید ) است ـ علت این پدیده آن است که وقتی یک تصویر از نظر محو می شود ، شبکیه چشم مدتی آن را در خود نگه می دارد در نتیجه چند تصویر ساکن که به سرعت و پشت سرهم در مقابل چشم ما قرار گیرد ، متحرک به نظر خواهد رسید. تاریخ کشف این توهم به هزاران سال پیش بر می گردد ، مشخصاً مصری ها در این زمینه سهیم بوده اند.


فرمت فایل: WORD

تعداد صفحات: 8

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط