پاورپوینت تغییر اقلیم و اثر آن روی فرسایش

پاورپوینت تغییر اقلیم و اثر آن روی فرسایش در قالب پاورپوینت powerpoint و قابل ویرایش و در ۱۹ اسلاید گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از عناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

پاورپوینت تغییر اقلیم و اثر آن روی فرسایش

پاورپوینت تغییر اقلیم و اثر آن روی فرسایش

موضوع: تغییر اقلیم و اثر آن روی فرسایش
نام درس: حفاظت آب وخاک
استاد: دکتر ذاکری نیا
ارائه دهنده: هادی محمد طاهری

مقدمه
یکی از مشکلات و معضلات فعلی در جامعه جهانی بروز تغییرات آب و هوا و گرمایش جهانی است که اثرات و  تبعات فراوان و متفاوتی در نقاط مختلف دنیا بر جای می گذارد. مساله مهم و مشکل زا در بحث تغییر آب و هوا، احتمال و فرضیه گرم شدن دمای سطحی کره زمین (گرمایش جهانی) است که در اثر انتشار گازهای گلخانه ای  انسانساخت اولیه و ثانویه (SF6, PFCS, HFCS, N2O, CH4, CO2) و بخار آب ایجاد می شود. در میان این گازها از نقطه نظر گرمایش جهانی ، گاز دی اکسید کربن مهمترین گاز گلخانه ای محسوب می شود.

اقلیم :
رژیم آماری بلند مدت عناصر اقلیمی هر منطقه معرف نوع اقلیم و یا اقلیم نتیجه بر هم کنش عناصر و یا پارامترهای جوی مانند دما ،بارش ،رطوبت ،تبخیر و و تابش خورشید … می باشد .

اقلیم کوچک :
در داخل اقلیم بزرگ مناطقی با یک ترکیب و ویژگیهای خاص وتوپوگرافی و آب و هوائی است که تفاوت چشمگیری در آب و هوا دیده می شود

اقلیم متوسط :
اقلیم وسط بین اقلیم کوچک و بزرگ می باشد که وسعت آن از دهها کیلومتر تا صد کیلو متر می رسد .

اقلیم بزرگ :
اقلیم بزرگ، اقلیمی با وسعت میلونها کیلومتر بوده که عمدتا تحت تاثیر عوامل جغرافیایی و توپوگرافی
منطقه می باشد . این اقلیم بیشتر متاثر از گردش عمومی جو و اقیانوسی است.

تغییر اقلیم:
اثبات وقوع پدیده تغییر اقلیم ( Climate Change ) در سطح جهان به سهولت امکان پذیر نیست و نیازمند بررسی های جامع و طولانی مدت آمارهایی است، هر چند روند گرمتر شدن دمای سطح زمین و افزایش غلظت گاز co2 تقریباً قطعی می نماید.
سناریوهای تغییر اقلیمی در چرخه آبشناسی نمود کاملاً بارزی می یابند.
بررسی ها نشان داده است، غلظت گازکربنیک و سایر گازها در اتمسفر از نیمه دوم قرن نوزدهم افزایش یافته است.
میزان غلظت co2 از سال ۱۹۵۸ تا ۱۹۸۸ حدود ۳۵ درصد فزونی یافته است

عناوین استفاده شده در این پاورپونت :
مقدمه
اقلیم
تغییر اقلیم
گرم شدن جهانی Global Warming
اثرات افزایش دما
جنبه های جهانی آلودگی هوا
باران های اسیدی (Acidic Deposition )
گرم شدن جهانی((Global Warming
کاهش لایه ازن (Ozon Depletion)


پاورپوینت تغییر اقلیم و اثر آن روی فرسایش به صورت فایل دانلودی می باشد شما بعد از پرداخت مبلغ مورد نظر می توانید در همان لحظه فایل را دریافت نمایید. در صورتی که به هر دلیلی موفق به پرداخت و یا دانلود نشدید از قسمت تماس با ما سایت، به ما اطلاع دهید تا در کمترین زمان ممکن به مشکلات شما رسیدگی کنیم.


فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 19

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط