طرح درس و روش تدریس ریاضی پنجم فصل 2 جمع و تفریق عددهای مخلوط

طرح درس و روش تدریس ریاضی پنجم فصل 2 جمع و تفریق عددهای مخلوط
در اولین فعالیت این درس جمع دو عدد کسری با مخرج‌های نامساوی آموزش داده شده است. بهتر است از دانش آموزان خواسته شود که نحوه هم مخرج کردن کسرها را به کمک شکل‌ها توضیح دهند. با مقایسه و مشاهده راه حل‌ها، دانش آموزان باید به ایده‌ای برای هم مخرج کردن کسرهایی که به مخرج‌های آنها مضربی از یکدیگر نیستند برسند.

فعالیت دوم این درس به جمع و تفریق اعداد مخلوط اختصاص دارد و لازم است روش‌های داده شده مورد بررسی و بحث قرار گیرند. استفاده از شکل، جمع قسمت‌های صحیح و نیز تبدیل کردن به کسر سه روش ارائه شده در فعالیت مورد نظر است.

همچنین برای تفریق دو عدد مخلوط در قسمت دوم این فعالیت محور اعداد نیز مطرح شده است…

در این قسمت، طرح درس و روش تدریس درس مذکور به صورت یک فایل 5 صفحه ای آورده شده است. این فایل در دو قالب ورد و پی دی اف تهیه و تنظیم شده و امکان ویرایش آن وجود دارد.

اهداف درس:
✅ دانش آموز بتواند جمع و تفریق اعداد مخلوط را انجام دهند.
✅ دانش آموز بتواند برای جمع و تفریق اعداد مخلوط از روش‌های مختلف استفاده کند.
✅ تفریق دو عدد مخلوط را در حالی که قسمت کسری عدد مخلوط دوم بیشتر از قسمت کسری عدد اول است را به دانش آموزان می‌دهد تا در خانه به آن فکر کرده و راه حلی برای آن بیابند.


فرمت فایل: WORD , PDF

تعداد صفحات:

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط