پاورپوینت آموزش نصب و راه اندازی DHCP Server در ویندوز ۲۰۰۳ همراه با تصاویر آموزشی

پاورپوینت آموزش نصب و راه اندازی DHCP Server در ویندوز ۲۰۰۳ همراه با تصاویر آموزشی
بخشی از متن
همانطور که مستحضرید یک ایستگاه کاری ( Client ) در شبکه برای اتصال به سرور و تماس با دیگر کامپیوترها نیاز به یک آدرس لاجیکال به نام آیپی آدرس (IP Address) دارد. وقتی در یک شبکه محلی تعداد زیادی کامپیوتر وجود داشته باشد ، یک مدیر شبکه امکان تخصیص و تنظیم آیپی آدرس برای همه آنها بصورت دستی را نخواهد داشت و وقت بسیار زیادی برای تنظیم آیپی آدرس تک تک ایستگاه ها صرف خواهد شد. سرویس DHCP این امکان را فراهم می آورد که یکی از سیستم ها ( در اینجا سرور Windows 2003 ) بصورت اتوماتیک و بدون دخالت مدیر شبکه به سیستم های کاری یا کلانیت ها ، آیپی آدرس اختصاص دهد. DHCP مخفف کلمات Dynamic Host Configuration Protocol است. یعنی پرتوکل تنظیم پویای میزبان ها (Host). منظور از Host در این جمله همان کامپیوتر یا ایستگاه های داخل شبکه است. همچنین از طریق سرویس DHCP می توان تنظیماتی دیگر مانند Default Gateway , Subnet Mask و … را بصورت اتوماتیک برای کلاینت ها ارسال نمود. برای اطلاع از چگونگی نصب و راه اندازی آن به ادامه اسلایدها دقت نمایید.

قبل از اینکه اقدام به نصب DHCP نمانیم ، لازم است حداقل یک IP Address بصورت Static (یا دستی) برای دستگاهی که قرار است سرویس DHCP را برای شبکه فراهم آورد تعریف کرد. این دستگاه در کارگاه عملی این بحث ، همان ویندوز۲۰۰۳ می باشد. در صورتیکه این کار انجام نپذیرد در هنگام نصب DHCP ، سیستم مذکور پیغام زیر را می دهد.


فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 21

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط