پاورپوینت شهر و شهروند الکترونیک E-City & E-Citizen

پاورپوینت شهر و شهروند الکترونیک E-City & E-Citizen

پاورپوینت شهر و شهروند الکترونیک E-City & E-Citizen
مقدمه
در اواسط قرن بیستم بود که انسان‌ها و جوامع بشری شاهد رنسانس دیگری بودند که تغییرات اساسی و شگرفی را در نحوه زندگی و رفتار بشر به وجود آورد. انسان هزاره سوم هرچه در توان داشت صرف می‌کرد تا بتواند شیوه زندگی خود را به بهترین نحو ممکن در جهت بهبود کیفیت آن تغییر دهد.

در این میان بود که اینترنت با تمامی کارکرد‌ها و تأثیراتش با قدرت تمام خلق شد. این سیستم دیر زمانی نگذشت که جای خود را در بطن زندگی مردم و جوامع به طور افسار گسیخته‌ای باز کرد و نگرش‌های جدیدی را در عرصه‌های مختلف خلق کرد. اگر قبول داشته باشیم که ساختار و بنیان زندگی امروز از اساس تغییر کرده است می‌توانیم مظاهر این تغییرات را بپذیریم، پدیده‌هایی چون دولت الکترونیک، اقتصاد الکترونیک، بانکداری الکترونیک، آموزش الکترونیک و ….. از جمله این موارد هستند.

اما زندگی در یک شهر الکترونیک و جامعه اطلاعاتی نیازمند پیش‌فرض‌هایی از سوی شهروندان آن جامعه است. پیش‌نیازهایی که نیارمند زندگی در دولت الکترونیک و شهر الکترونیک است. شهروند امروز دیگر یک شهروند معمولی نیست. او یک شهروند الکترونیک است با تمام توانایی‌های لازم برای یک زندگی شبکه‌ای.

تعریف شهر الکترونیک
شهر الکترونیک عبارت است از امکان دسترسی الکترونیکی شهروندان به کلیه ادارات، اماکن درون شهری و دستیابی به اطلاعات مختلف مورد نیاز به صورت شبانه روزی، هفت روز هفته، به شیوه ای با ثبات، قابل اطمینان، امن و محرمانه.

تعریف شهروند الکترونیک
براساس استاندارد شهروند الکترونیک کسی است که از حداقل دانش لازم درباره مفاهیم پایه فناوری اطلاعات و ارتباطات برخوردار است توانایی برقراری ارتباط با اینترنت و ارسال و دریافت پیامهای الکترونیکی از طریق پست الکترونیک  را دارد و همچنین اطلاعات خدمات کالاها و نرم افزارها مورد نیاز خود را از طریق اینترنت جستجو می کند.

چهار جزء زندگی الکترونیک
زندگی الکترونیکی:
فناوری در زندگی تاثیر بسزایی داشته است:

از اجزای آن می توان :
آموزش الکترونیکی
تفریح الکترونیکی
ارتباطات الکترونیکی
تراکنش الکترونیکی ( برای نقل وانتقال وجوه مالی برای خرید از طریق اینترنت)
سازمان الکترونیک

امروزه از امکانات الکترونیکی بسیاری در سازمان ها استفاده میشود.

نیازمندی های استقرار سازمان الکترونیکی:
1- تجارت الکترونیکی برای انجام معاملات از طریق اینترنت
2- تدارکات الکترونیکی
3- سیستم های برنامه ریزی منابع

نرم افزارهای یکپارچه ای که برای عملیات و فعالیت های سازمان مناسب باشد.

دولت الکترونیک
با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطوح مختلف دولتی از جمله ، محلی ، شهری و یا کشور موجب ارتقاء سازماندهی خدمات شهروندی می شود.


فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 32

پس از ثبت دکمه خرید و تکمیل فرم خرید به درگاه بانکی متصل خواهید شد که پس از پرداخت موفق بانکی و بازگشت به همین صفحه می توانید فایل مورد نظر خورد را دانلود کنید. در ضمن لینک فایل خریداری شده به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. لینک دانلود فایل به مدت 48 ساعت فعال خواهد بود.


مطالب مرتبط